Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stosunki rosja-usa
22.04.2014 13:00

Miedwiediew: Rosja potrafi stawić czoło nowym zachodnim sankcjom

Miedwiediew oświadczył, że mówienie o imporcie przez Europę gazu ze Stanów Zjednoczonych i o staraniach państw Unii Europejskiej, by zmniejszyć zależność od dostaw rosyjskich, to blef.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew powiedział, że Moskwa zdoła zminimalizować następstwa dla rosyjskiej gospodarki wszelkich sankcji wprowadzanych przez Zachód po wejściu Krymu w skład Rosji. P rzedstawił w Dumie Państwowej, niższej izbie parlamentu, doroczny raport rządu.

_ - Jestem przekonany, że zdołamy zminimalizować następstwa (sankcji). Rząd jest gotów działać w warunkach, gdy priorytetem pracy staje się obrona gospodarki i obywateli przed takimi nieprzyjaznymi działaniami, mogącymi towarzyszyć sytuacji politycznej, która się zaostrzyła _ - oświadczył.

Miedwiediew powiedział, że decyzja o - jak to ujął - _ reintegracji _ Krymu z Federacją Rosyjską wywołała _ burzliwą reakcję _ i stała się powodem _ presji politycznej _, która przybiera też postać sankcji.

USA i UE, które już wprowadziły sankcje wobec licznych przedstawicieli władz Federacji Rosyjskiej i rosyjskich instytucji z powodu aneksji przez Moskwę Krymu, nie wykluczają nowych sankcji, w tym gospodarczych.

_ - Oczywiście nie odrzucamy współpracy z zagranicznymi kompaniami, w tym z państw zachodnich, lecz jesteśmy też gotowi stawić czoło nieprzyjaznym działaniom _ - zapewnił Miedwiediew, lecz zaznaczył, że jeśli wobec rosyjskiej produkcji zostaną wprowadzone ograniczenia, Rosja będzie dochodzić swych praw w sądach i Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Premier pokreślił, że Rosja jest zainteresowana bardziej niż kiedykolwiek dywersyfikacją kierunków eksportu swojego gazu i realizuje wszystkie projekty w regionie Azji i Pacyfiku.

Miedwiediew oświadczył, że mówienie o imporcie przez Europę gazu ze Stanów Zjednoczonych i o staraniach państw Unii Europejskiej, by zmniejszyć zależność od dostaw rosyjskich, _ to blef _.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier Rosji wzywa Kijów do obrony ludu Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że władze Ukrainy powinny skoncentrować się na obronie ludzi, aby - jak to ujął - _ o te władze nie wycierano sobie nóg jak o szmatę _.
Rosja nie zakręci Europie kurka z gazem? Nie ma bezpośredniego ryzyka przerwania dostaw - ocenia niemiecki komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger.
Rosja skarży się na sankcje i ostrzega Moskwa jest zdziwiona decyzją władz w Kijowie, które wczoraj ograniczyły wjazd dla Rosjan w wieku od 16 do 60 lat.
Tagi: stosunki rosja-usa, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz