Notowania

urzędnicy
08.06.2010 18:57

Miedwiediew zwolni co piątego urzędnika

Ich liczbę w Rosji szacuje się nawet na półtora miliona ludzi. Rząd ma przygotować plan zwolnień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

*Według oficjalnych danych z końca 2008 r. urzędników było w Rosji 850 tysięcy, ale niezależne źródła szacują ich liczbę nawet na półtora miliona. *

Zdaniem Dmitrija Miedwiediewa radykalne ograniczenie biurokracji jest warunkiem modernizacji państwa. Prezydent chce, by było ich o 20 proc. mniej. Zlecił rządowi przygotowanie planu zredukowania biurokracji.

_ - Wiem, że rząd częściowo już nad tym pracował, ale musimy zobaczyć końcowy rezultat i dopiero na tej podstawie podjąć decyzję _ - oświadczył prezydent.

Miedwiediew, którego hasłem przewodnim stała się w ostatnich miesiącach modernizacja państwa, chce znacząco odchudzić armię urzędników. Według zwolenników reformy, tak liczna biurokracja blokuje bowiem rozwój gospodarczy kraju i jest jedną z przyczyn pleniącej się korupcji.

Prezydent podkreślił, że proponowany przez niego radykalny krok może pomóc w _ rozwiązaniu całego szeregu problemów _. Jednocześnie jednak, zdaniem głowy rosyjskiego państwa, takiej reformy nie można podejmować w sposób mechaniczny i tylko z uwagi na spodziewane oszczędności finansowe, ponieważ _ mówimy o losach ludzi _.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Węgrzy tną etaty we władzach ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/wegrzy;tna;etaty;we;wladzach,66,0,621378.html )
* [ 628 mln zł możemy wygrać na wojnie z biurokracją ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/628;mln;zl;mozemy;wygrac;na;wojnie;z;biurokracja,69,0,584005.html )
* [ Armia urzędników na bruk. 1,3 mld zł oszczędności ]( http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/armia;urzednikow;na;bruk;1;3;mld;zl;oszczednosci,137,0,520585.html )
Tagi: urzędnicy, rosja, miedwiediew, zwolnienia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz