Notowania

euro 2012 w polsce
15.04.2012 10:15

Mieszkańcy Warszawy mogą najwięcej zarobić na Euro 2012

Goście zapłacą w nim nawet 5 tys. złotych za apartament.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PRESS PHOTO CENTER/East News)

Z ocen analityków wynika, że podczas Euro2012 najtrudniej będzie o nocleg w Warszawie. To oznacza, że mieszkańcy stolicy mogą zarobić najwięcej na wynajmie nieruchomości kibicom._ _

_ - UEFA przedstawiło swoje wytyczne, dotyczące liczby miejsc noclegowych, które powinny być dostępne podczas mistrzostw. W Warszawie zgłoszono zapotrzebowanie na 100 tys. miejsc, w Gdańsku - na 85 tys., a w Poznaniu i Wrocławiu - po 50 tys. _ - mówi główny analityk serwisu Szybko.pl Marta Kosińska.

Z obliczeń analityków wynika, że lokali, położonych w promieniu dwóch godzin jazdy od miast gospodarzy, jest około 200 tys. w rejonie Gdańska (to okolice turystyczne), w Warszawie - 85 tys., w Poznaniu - 64 tys. i we Wrocławiu - 60 tys. _ Z szacunków wynika, że najtrudniej będzie o nocleg w stolicy _ - podkreśla Kosińska.

Dodała, że hotele są zazwyczaj pierwszym wyborem zagranicznych turystów, ale gros z nich już nie dysponuje miejscami lub też odstrasza cenami.

Alternatywą dla kibiców są więc oferty w motelach, pensjonatach, ale również te u osób prywatnych, czyli w mieszkaniach, apartamentach i pokojach, które można od kilku miesięcy znaleźć w serwisach internetowych, m.in. powstałych specjalnie w tym celu.

_ - Znając przedsiębiorczość Polaków, można się podziewać, że w najbliższych tygodniach pojawi się więcej anonsów od osób prywatnych _ - przewiduje Kosińska.

Według danych serwisu Accommodation euro dzienne ceny wynajmu od prywatnych osób w Warszawie wynoszą: od 150 zł do 5 tys. zł za apartament, od 100 zł do 1,5 tys. zł za mieszkanie i od 40 zł do 550 zł za pokój. W Poznaniu za dobę w apartamencie trzeba zapłacić od 130 zł do 2 tys. zł, a za mieszkanie - od 90 zł do 1,6 tys. zł, natomiast za pokój od 35 zł do 560 zł.

Trochę taniej jest we Wrocławiu - tu apartament kosztuje od 140 zł do 1,2 tys. zł, a mieszkanie - od 50 zł do 1,13 tys. zł, natomiast pokój - od 40 zł do 220 zł. Najtaniej jest w Gdańsku: od 100 zł do 1 tys. zł za apartament, od 30 zł do 800 zł za mieszkanie, natomiast za pokój od 25 zł do 200 zł.

Analitycy Home Broker zwracają uwagę, że zainteresowanie wynajmem mieszkań i domów podczas mistrzostw zaczęło się już jesienią zeszłego roku, ale _ większość kibiców z zagranicy dopiero rozpocznie poszukiwania nieruchomości _. _ Im bliżej imprezy, tym ruch na tym rynku powinien być większy _ - ocenia Kajetan Michalski, doradca Home Broker ds. najmu z Warszawy.

Tagi: euro 2012 w polsce, warszawa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, czołówki, pap, nieruchomości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz