Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mieszkanie dla młodych - nie dla wszystkich. Wiele ograniczeń

0
Podziel się:

Eksperci uważają, że na początku roku na rynku nieruchomości będziemy obserwować znaczne ożywienie związane z programem Mieszkanie dla młodych.

Mieszkanie dla młodych - nie dla wszystkich. Wiele ograniczeń
(Maszewski/Reporter)

Mieszkanie dla młodych, ale nie dla wszystkich. Od stycznia wejdzie w życie nowy program wsparcia dla kupujących własne _ em _. Jednak zainteresowani napotkają wiele ograniczeń - ostrzegają eksperci.

Jarosław Sadowski z firmy doradczej Expander podkreśla, że dopłaty dostaną tylko osoby do 35 roku życia, kupujące nowe mieszkania z rynku pierwotnego. Do tego cena mieszkania musi się mieścić o ustalonym limicie, co w wielu miastach będzie problemem. Dla przykładu w Krakowie jedynie około 6 procent mieszkań spełnia limit ceny. W Warszawie tylko jedna dziesiąta nieruchomości będzie dostępna w ramach programu Mieszkania dla Młodych. Łatwiej będzie się zmieścić w limicie ceny w Łodzi, czy Gdańsku.

Chętnym pozostanie zatem zakup mieszkania na przedmieściach, tym bardziej, że tu przepisy zmienią się na korzyść kupujących. W programie Rodzina na Swoim teren poza miastem był traktowany jako pozostała część województwa i obowiązywały tam znacznie niższe limity. Teraz zostaną one podniesione.

Jarosław Sadowski spodziewa się, że na początku roku na rynku nieruchomości będziemy obserwować znaczne ożywienie. Wiele osób odkładało zakup mieszkania aż zacznie obowiązywać rządowy program wsparcia i teraz będą chciały jak najszybciej znaleźć odpowiednią nieruchomość.

Czytaj więcej w Money.pl
Weszła w życie ustawa Mieszkanie dla Młodych MdM ma pomóc osobom do 35. roku życia w zakupie pierwszego nowego mieszkania.
Jest szansa na własny dom niższym kosztem Można ubiegać się o uzyskanie dofinansowania do budowy w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Szukasz mieszkania? Ceny, marże i kredyty Jeszcze tylko do końca roku banki mogą bowiem udzielać kredytów na więcej niż 95 proc. wartości nieruchomości.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)