Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mikosz o możliwości połączenia PKN Orlen i Grupy Lotos

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) uważa projekt połączenia PKN Orlen SA z Grupą Lotos SA za interesujący, powiedział szef resortu Andrzej Mikosz./ ISB /

*Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) uważa projekt połączenia PKN Orlen SA z Grupą Lotos SA za interesujący, powiedział szef resortu Andrzej Mikosz. *

„Połączenie PKN Orlen z Lotosem to bardzo interesujący projekt, który mógłby doprowadzić do stworzenia koncernu mającego zdolność do konkurowania na rynku europejskim, który coraz bardziej się otwiera” – powiedział Mikosz podczas posiedzenia sejmowej Komisji Skarbu Państwa.

Podkreślił jednak, że istnieje duży problem w przypadku ewentualnego połączenia, związany z różnicą w kulturze zarządczej w obu spółkach.

„Sytuacja Orlenu jest bardzo różna od Lotosu, w którym jest realizowana wartość dla akcjonariuszy” – powiedział Mikosz.

„Jako prawnik mogę powiedzieć, że Orlen jest w tragicznej sytuacji, jeżeli chodzi o kulturę zarządczą” – dodał minister.

Obecnie należąca w 100% do Skarbu Państwa Nafta Polska ma 51,91% akcji Lotosu, natomiast Skarb Państwa bezpośrednio kontroluje dalsze 6,93% akcji. W przypadku Orlenu jest to odpowiednio 17,32% i 10,20%.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)