Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milion Brytyjczyków zmaga się z nędzą

0
Podziel się:

Stanowi to szokujący wzrost o 163 procent w stosunku do 2012 roku.

Milion Brytyjczyków zmaga się z nędzą
(jared/Flickr (CC BY SA 3.0))

Niemal milion Brytyjczyków korzystał w 2013 roku z banków żywności, co stanowi _ szokujący _ wzrost o 163 proc. w stosunku do 2012 roku - poinformowała w raporcie organizacja pozarządowa Trussell Trust, krytykując ostatnie reformy ochrony socjalnej.

W swoim raporcie Trussell Trust, który prowadzi 423 ośrodki dystrybucji żywności w Zjednoczonym Królestwie, twierdzi, że pomimo poprawy sytuacji gospodarczej 913 tys. Brytyjczyków korzystało co najmniej trzykrotnie z pomocy żywnościowej, podczas gdy w 2012 roku - 347 tys. _ W XXI wieku jest to szokujące - powiedział prezes Trussell Trust, Chris Mould. - A co niepokoi jeszcze bardziej, liczba ta przedstawia sobą zaledwie czubek góry lodowej _.

_ Nie obejmuje ona tych, którzy korzystają z innych systemów wsparcia, którzy mieszkają w miastach, gdzie nie ma banku żywności, którzy wstydzą się pójść tam, a także licznych osób, które odżywiają się coraz gorzej _ - powiedział Mould.

Raport Trussell Trust wspierany jest przez list podpisany przez 36 anglikańskich biskupów i ponad 600 przywódców kościelnych, w którym w środę wzywają rząd do podjęcia pilnych działań.

Brytyjskie organizacje chrześcijańskie rozpoczęły zimą szeroką kampanię przeciwko głodowi _ End Hunger Fast _ (szybko skończyć z głodem). _ Reforma świadczeń społecznych, niskie płace i marnotrawienie żywności czynią ze Zjednoczonego Królestwa głodnego człowieka Europy _ - powiedział rzecznik kampanii Keith Hebden.

_ W rzeczywistości wzrost stopy zatrudnienia i zastosowanie naszych reform pozwolą licznym rodzinom na wyjście z biedy _ - odpowiedział na to rzecznik brytyjskiego ministerstwa ds. pracy i emerytur.

Londyn oświadczył w środę, że stopa bezrobocia po raz pierwszy od pięciu lat w Zjednoczonym Królestwie spadła poniżej 7 proc. W obliczu kryzysu brytyjski rząd koalicyjny od 2010 roku podejmuje głębokie reformy systemu socjalnego, by zmniejszyć deficyt publiczny.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)