Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Milion we wtorek, milion w czwartek i milion w sobotę

0
Podziel się:

Od 4 września 2007 roku Totalizator Sportowy wprowadza 3 losowania Dużego Lotka w tygodniu.

Milion we wtorek, milion w czwartek i milion w sobotę

Od 4 września 2007 roku Totalizator Sportowy wprowadza 3 losowania Dużego Lotka w tygodniu. Zamiast w środy i soboty losowania będą we wtorki, czwartki i soboty.

Jak tłumaczy Money.pl prezes zarządu Totalizatora Sportowego Jacek Kalida, dodanie jednego losowania Dużego Lotka w tygodniu ma na celu zwiększenie przychodów firmy. To natomiast ma przełożyć się na wzrost wpływów z Totalizatora Sportowego do budżetu państwa. Ponadto według prezesa dodatkowe losowanie ma zwiększyć możliwość wygranej dla grających w Dużego Lotka.

W 2006 roku do kasy państwowej z tytułu wszystkich obciążeń Totalizator Sportowy przekazał ponad 1,1 mld złotych. To prawie połowa ubiegłorocznych przychodów firmy, które wyniosły ponad 2,3 mld złotych. Organizator Dużego Lotka w 2006 roku zarobił na czysto ponad 234 mln złotych.

| Totalizator Sportowy |
| --- |
| Totalizator Sportowy zajmuje się sprzedażą gier liczbowych w 11 tys. punktów. Najpopularniejsze z nich to Duży Lotek i Multi Lotek. Ponadto sprzedaje także losy loterii pieniężnych zwane popularnie „zdrapkami”. Według najnowszych badań w gry liczbowe i loterie pieniężne gra ponad 16 milionów Polaków (tj. ponad 53 % mieszkańców kraju w wieku 16 lat i więcej). Najwięcej Polaków gra w Dużego Lotka – gra w niego ponad 15,5 miliona (50%) mieszkańców Polski. W Multi Lotka gra około 5 milionów Polaków (16,1%). W „zdrapki” Totalizatora Sportowego gra około 3 milionów Polaków (10 %). |

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)