Elizabeth Holmes

Historii błyskotliwych karier, milionów zarobionych w kilka lat i utraconych w jeszcze szybszym tempie nie brakuje. Jedna z nich właśnie doczekała się sensacyjnego finału.

Elizabeth Homes, nazywana geniuszem medycyny, okrzyknięta najmłodszą miliarderką świata, która do niebotycznej fortuny doszła własnymi siłami, właśnie... została oskarżona przez amerykański rząd o nadużycia, oszustwa i defraudację.

Jej kariera zaczęła się w 2003 r. od założenia startupu Theranos, który obiecywał światu innowacyjną technologię zezwalającą na badanie krwi z niewielkiej ilości krwi pobranej z palca. Żadnych igieł, strzykawek, laboratoriów. Nic dziwnego, że inwestorzy pokochali ten pomysł na biznes i zainwestowali w Theranos ponad 724 mln dol.

Wycena firmy w rekordowym momencie sięgała 9 mld dol., co jednocześnie czyniło z Elizabeth Holmes, właścicielki połowy udziałów firmy, miliarderkę. Miała wówczas 30 lat.

Technologia, która miała zrewolucjonizować badanie krwi długo jednak nie potwierdzała swojej skuteczności. Gdy na jaw wyszło, że badania były najzwyczajniej w świecie fałszowane, inwestorzy natychmiast odwrócili się od Theranos.

Firma zbankrutowała a Elizabeth Holmes grozi nawet do 20 lat więzienia.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
ciekaff
2018-07-14 12:06
Akurat afera Art-B nie została do końca wyjaśniona. Można poczytać w wywiadach Bagsika i Gąsiorowskiego jak to Służby Specjalne maczały palce aby ten interes przejąć a kiedy się nie udalo to zrobiono aferę.

Ale tak to w srodowisku bywa kiedy się chce wyjść przed chlebodawcę ...
bhr
2018-07-09 22:09
W ubiegłym roku podczas turnieju wimbledońskiego kiedy triumf święciła para Kubot/Melo kamery pokazały na trybunach kortu centralnego "bankruta" Krauzego w towarzystwie Fibaka. Ciekaw jestem jak to możliwe aby bankruta stać było na zakup drogich biletów na jeden z najważniejszych tenisowych turniejów i wyjazd do Londynu.
aaaaa
2018-07-09 19:48
W Polsce jest tendencja do nazywania biznesmenami złodziei i krętaczy zbijających fortuny na kolesiowskich powiązaniach z rzadzącymi. Oczywiście nie za darmo. Faktycznie to pieniądze ukradzione podatnikom.
Pokaż wszystkie komentarze (73)