Notowania

milionerzy na świecie
19.06.2012 18:44

Milionerzy na świecie mają się dobrze mimo kryzysu

Po raz kolejny prawdziwy boom na milionerów odnotowano w krajach regionu Azji i Pacyfiku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum//CC/Flickr)

Mimo wciąż niezażegnanego kryzysu zadłużenia w Unii Europejskiej i katastrof naturalnych liczba bogaczy w 2011 roku wzrosła o blisko jeden procent - wynika z opublikowanego dziś raportu. Tak wielu milionerów na świecie jeszcze nie było (na zdjęciu jeden z najbogatszych ludzi na świecie, czyli Bill Gates).

Ok. 11 mln ludzi na całym świecie, czyli jedna na 636 osób, może pochwalić się majątkiem wynoszącym co najmniej 1 milion dolarów - ustalili autorzy raportu firmy konsultingowej Capgemini i Royal Bank of Canada, zaprezentowanego we Frankfurcie nad Menem. Przy ustalaniu wartości majątku nie brano pod uwagę użytkowanych przez bogaczy nieruchomości, luksusowych aut czy posiadanych przez nich dzieł sztuki.

Co drugi milioner (53,3 proc.) mieszka w USA, Japonii lub Niemczech. W tym ostatnim kraju w 2011 roku liczba bogaczy wzrosła o 3 proc. do 950 tys.

Choć _ klub milionerów _ rozrasta się mimo często niesprzyjających warunków w gospodarce światowej, nie pozostają one bez wpływu na sytuację jego członków. O ok. 700 mld dol. stopniał w 2011 roku łączny majątek bogaczy w USA, choć i tak w porównaniu z kryzysowym rokiem 2008 są obecnie bogatsi o dobre 9 bilionów. Najdotkliwiej ucierpieli najbogatsi z bogatych, ponieważ są bardziej skłonni do lokowania części swych majątków w ryzykownych inwestycjach.

Po raz kolejny prawdziwy boom na milionerów odnotowano w krajach regionu Azji i Pacyfiku, gdzie po raz pierwszy w historii rankingu mieszka więcej _ superbogaczy _ niż w Stanach Zjednoczonych.

Czytaj więcej w Money.pl
Filantropia w Polsce. Tak pomagają bogacze Polacy z listy najbogatszych na działania dobroczynne wydają średnio milion złotych rocznie. Co skłania ich do dzielenia się pieniędzmi?
Najdziwniejsze pomysły jak zarobić miliony Ułatwianie ludziom zdrad, sprzątanie psich kup i sprzedaż pojedynczych pikseli - dzięki tym pomysłom oni dorobili się fortun.
Słynny oszust finansowy chciał się zabić Żona skazanego na 150 lat więzienia za największą w historii malwersację finansową milionera ujawniła sprawę w wywiadzie dla telewizji CBS.
Tagi: milionerzy na świecie, ranking, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz