Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miliony na konserwację i remonty zabytków w Kujawsko-Pomorskiem

0
Podziel się:

Prawie 7 milionów złotych dotacji na tegoroczne prace konserwatorskie i remonty w 120 zabytkowych obiektach w regionie przyznał Urząd Marszałkowski w Toruniu.

Miliony na konserwację i remonty zabytków w Kujawsko-Pomorskiem
(Stanislaw Kowalczuk/East News)
bEJvdzZx

Prawie 7 milionów złotych dotacji na tegoroczne prace konserwatorskie i remonty w 120 zabytkowych obiektach w regionie przyznał Urząd Marszałkowski w Toruniu. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa i Regionalnego Programu Operacyjnego.

Wsparcie sięga od 15 do 100 tysięcy złotych. W większości przypadków jest to dofinansowanie z budżetu województwa i RPO, a w części tylko z budżetu województwa.

Na liście przedsięwzięć, na które przyznano dotacje, dominują prace konserwatorskie i remontowe w obiektach sakralnych. Wśród nich są m.in.: konserwacja portalu głównego i wnętrza zakrystii Kościoła św. Jakuba Apostoła w Toruniu, konserwacja elewacji kościoła św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Jabłonowie-Zamku k. Brodnicy, konserwacja i restauracja ołtarza w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, rekonstrukcja i przebudowa synagogi w Koronowie.

bEJvdzZz

Dzięki pieniądzom z budżetu województwa i RPO zostaną przeprowadzone również prace w takich obiektach, jak: Fort IX Stanisława Żółkiewskiego w Toruniu (renowacja muru i ogrodzenia), kamienica _ Pod niedźwiedziem _ w Bydgoszczy (remont dachu, elewacji i okien), spichrze Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy (konserwacja elementów drewnianych ścian), dworzec kolejowy w Aleksandrowie Kujawskim (rewitalizacja sali restauracji).

W latach 2009-2013 samorząd województwa na konserwację i remonty zabytków z własnego budżetu i RPO rozdzielił ponad 46 mln zł. Środki pozwoliły na realizację 558 zadań.

Czytaj więcej w Money.pl

bEJvdAaa
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)