Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Miliony Syryjczyków bez dostepu do żywności

0
Podziel się:

Sytuacja może się jeszcze pogorszyć w 2014 roku, jeśli wciąż będzie trwał konflikt w Syrii .

Miliony Syryjczyków bez dostepu do żywności
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Sytuacja może się jeszcze pogorszyć w przyszłym roku, jeśli wciąż będzie trwał konflikt w Syrii - twierdzą agendy ONZ.

Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) oraz Światowy Program Żywnościowy ONZ (WFP) poinformowały w raporcie, że produkcja żywności w Syrii również w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy będzie najprawdopodobniej bardzo poważnie zagrożona.

_ Uprawa płodów rolnych i hodowla zwierząt oraz dostępność żywności znacząco spadła w ostatnim roku _ - napisano w dokumencie opracowanym po wizycie pracowników FAO i WFP w Syrii między majem a czerwcem.

Produkcja pszenicy w tym kraju spadła do 2,4 mln ton, o ok. 40 proc. w porównaniu ze średnią roczną odnotowywaną przed konfliktem zbrojnym, który wybuchł w marcu 2011 roku. Według oenzetowskich agend Syria będzie musiała sprowadzić 1,5 mln ton pszenicy na sezon 2013-2014. Zła sytuacja jest też w hodowli zwierząt. Szacuje się, że hodowla kurcząt spadła o ponad 50 proc. w porównaniu z 2011 rokiem; podobnie jest w przypadku hodowli owiec i bydła.

Czytaj więcej w Money.pl
Już ponad 100 tysięcy zabitych w Syrii Informuje Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, które ma swą siedzibę w Londynie.
Sankcje wobec Syrii wygasną? To możliwe Brak porozumienia będzie oznaczać, że sankcje wobec Syrii wygasną o północy 31 maja.
Są dowody, że Syria użyła broni chemiczną Stosując broń chemiczną władze Syrii "już dawno przekroczyły czerwoną linię" wyznaczoną przez Stany Zjednoczone - powiedział premier Turcji Recep Tayyip Erdogan w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji NBC News.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)