Mimo porażki z Polską Amerykanie grają dalej na Mundialu. Korea wygrała z Portugalią 1:0.

0

Polska pokonała trzy do jednego Stany Zjednoczone w meczu piłkarskich mistrzostw świata. Był to ostatni występ Polaków na Mundialu. Szansę na awans do jednej ósmej finału polska reprezentacja straciła po przegranym meczu z Portugalią.

Po pierwszej połowie Polska prowadziła 2-0 po bramkach Emanuela Olisadebe i Pawła Kryszałowicza. W drugiej połowie gola dla naszej reprezentacji zdobył Marcin Żewłakow. Honorowego bramkę dla Amerykanów strzelił w 83-ej minucie meczu Landon Donovan.
Polacy mieli szansę na wyższe zwycięstwo. Niestety rzutu karnego podyktowanego za faul na Pawle Kryszałowiczu nie wykorzystał Maciej Żurawski.
Mimo porażki Stany Zjednoczone awansowały do następnej rundy, dzięki zwycięstwu Korei Południowej nad Portugalią. Gospodarze mistrzostw pokonali Portugalczyków 1-0. Reprezentacja Portugali kończyła mecz w dziewiątkę. Z grupy D do jednej ósmej finału awansują Stany Zjednoczone i Korea Południowa.