Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.07.2005 18:43

Min. Jarosław Pietras o francuskim pomyśle rozszerzenia grupy G - 5 o Polskę

Minister spraw wewnętrznych Francji Nicolas Sarkozy chciałby rozszerzenia o Polskę grupy G-5 - największych krajów Unii Europejskiej. Do grupy G-5 należą obecnie Wielka Brytania, Włochy, Francja, Niemcy i Hiszpania a jej celem jest koordynacja walki ze zorganizowaną przestępczością i nielegalną imigracją.

Podziel się
Dodaj komentarz

Minister spraw wewnętrznych Francji Nicolas Sarkozy chciałby rozszerzenia o Polskę grupy G-5 - największych krajów Unii Europejskiej.

Do grupy G-5 należą obecnie Wielka Brytania, Włochy, Francja, Niemcy i Hiszpania a jej celem jest koordynacja walki ze zorganizowaną przestępczością i nielegalną imigracją.

W opinii polskiego ministra do spraw europejskich Jarosława Pietrasa, byłoby nienaturalne, gdyby Polska pozostawała poza grupą G-5.

Jarosław Pietras uważa, że wypowiedż ministra spraw wewnętrznych Francji o celowości poszerzenia grupy G-5 o Polskę wskazuje na docenienie znaczenia naszego kraju we współpracy międzynarodowej.

Minister przypomniał, że Polska - spośród krajów członkowskich Unii- ma najdłuższą granicę zewnętrzną z krajami pozostającymi poza Wspólnotą. W Polsce siedzibę ma też unijna agencja zajmująca się szczelnością granic. Przemawia to na rzecz przyjęcia naszego kraju do G-5.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz