Notowania

kryzys strefy euro
02.09.2011 09:56

Minister finansów Niemiec chce nowego traktatu UE

Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble uważa, że w obliczu kryzysu w strefie euro potrzebna jest daleko idąca reforma UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)


Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaeuble uważa, że w obliczu kryzysu w strefie euro potrzebna jest daleko idąca reforma UE i najwyraźniej przyjęcie nowego traktatu unijnego - poinformował dziennik _ Bild _.

Schaeuble miał wyrazić taką opinię podczas wczorajszego posiedzenia frakcji parlamentarnej chadecji. Jego zdaniem konieczne jest powierzenie instytucjom UE większych kompetencji w zakresie polityki gospodarczej i finansowej, _ nawet jeśli wiadomo, jak trudna jest zmiana traktatu _ UE.

_ Bild _ ocenia w wydaniu internetowym, że _ inicjatywa Schaeublego oznacza, iż 17 krajów strefy euro w znacznym stopniu chce się odróżniać od pozostałych 10 państw UE, które nie mają euro _.

Produkcja przemysłowa na świecie nie napawa optymizmem (Euro News, ang.):

Wobec kłopotów, jakich nastręczył w minionych latach proces ratyfikacji Traktatu z Lizbony, w UE niechętnie dyskutuje się obecnie o możliwości kolejnej dalekosiężnej zmiany traktatowej.

Czytaj więcej o kryzysie strefy euro wMoney.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/t46900.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/merkel;ma;miesiac;by;przekonac;bundestag;do;projektu;ratowania;euro,72,0,900680.html) Albo Merkel ich przekona, albo odejdzie Niemiecki rząd przyjął projekt ustawy dotyczący wzmocnienia Europejskiego Funduszu Stabilizacji Finansowej, aby skuteczniej walczyć z kryzysem w strefie euro.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/127/t96383.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/van;rompuy;zapewnia;strefie;euro;nie;grozi;nowa;recesja,234,0,893674.html) Van Rompuy zapowiada przyszłość eurolandu Ani w strefie euro, ani na skalę globalną nie grozi nam nowa recesja, powiedział przewodniczący Rady Europejskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/192/t37824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kryzys;euro;rzad;gospodarczy;ue;to;za;malo,61,0,892477.html) Stany Zjednoczone Europy szansą na ratunek? Zdaniem lidera liberałów z PE nie ma szans na ratunek strefy euro bez spełnienia jednego warunku.
Tagi: kryzys strefy euro, schauble, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz