Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
11.09.2005 15:44

Minister M.Środa: model zatrudnienia należy zmieniać na bardziej przyjazny kobietom

Pracodawcy powinni być lepiej edukowani w dziedzinie przeciwdziałania dyskryminacji kobiet, a pracownice - na temat ich praw. To wnioski uczestników konferecji poświęconej skuteczności zapobiegania nierównemu traktowaniu kobiet w miejscu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Główny Inspektor Pracy Anna Hinz uważa, że znajomośc swoich praw przez kobiety jest najważniejsza. Według niej, kobiety często godzą się na gorsze warunki, żeby mieć tylko pracę. Anna Hinz uważa, że prawo pracy dobrze chroni przed dyskryminacją ze wzgędu na płeć, ale nie jest właściwie stosowane.
Pełnomocnik rządu do spraw równego statusu kobiet i mężyczyn, Magdalena Środa uważa, że model zatrudnienia należy zmieniać na bardziej przyjazny kobietom. Jej zdaniem, kobieta powinna mieć możliwość pracy na pół etatu, czy jedną trzecią etatu, także pracy w domu. Magdalena Środa dodała, ze dobrym roziwązaniem jest także tworzenie mikroprzedszkoli w miejscach pracy.
Raport przestawiony przez Państwową Inspecję Pracy pokazał, ze kobiety otrzymują niższe wynagrodzenie niż mężczyźni, rzadziej też zajmują stanowiska kierownicze.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz