Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister obrony Tajwanu rezygnuje. Po pięciu dniach

0
Podziel się:

Andrew Yang ustąpił ze stanowiska w związku z zarzutami o plagiat.

Andrew Yang (pierwszy z lewej)
Andrew Yang (pierwszy z lewej) (PAP/EPA)

Zaprzysiężony 1 sierpnia Andrew Yang ustąpił ze stanowiska w związku z zarzutami o plagiat. To kolejny cios, po dymisji poprzednika Yanga, dla pogrążonej w kryzysie tajwańskiej armii oraz rządu prezydenta Ma Ying-cu.

58-letni Andrew Yang oświadczył we wtorek, że ponosi pełną odpowiedzialność za artykuł opublikowany pod jego nazwiskiem w 2007 roku, który zawierał ustępy skopiowane z innych publikacji i w rzeczywistości został napisany przez jego asystenta.

Minister objął stanowisko w zeszły czwartek. Prezydent Ma przyjął jego rezygnację. Dymisja poprzednika Yanga nastąpiła po masowych protestach wywołanych tragiczną śmiercią 24-letniego poborowego w lipcu. Żołnierz zmarł wskutek wykonywania serii żmudnych ćwiczeń w wykańczającym upale w ramach kary za wniesienie do bazy wojskowej telefonu komórkowego wyposażonego w aparat fotograficzny.

200-tysięczny tłum zgromadzony w Tajpej domagał się wówczas reformy armii. Nowo mianowany minister Yang, naukowiec cieszący się ogromną estymą, był pierwszym cywilnym ministrem obrony powołanym przez Ma. Jego podstawowym zadaniem miało być wdrożenie ambitnego programu utworzenia zawodowej armii, opartej w całości na ochotnikach.

Czytaj więcej w Money.pl
Ostra bijatyka w parlamencie. Poszło o atom W przepychankach uczestniczyło kilku deputowanych partii rządzącej i opozycji. Obrzucali się butelkami oraz oblewali się wodą.
Polska znalazła nowy rynek zbytu dla mięsa Polska jako pierwszy od ponad dziesięciu lat kraj z UE będzie eksportować wieprzowinę na Tajwan.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)