Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Minister pracy chwali się i ujawnia plany

0
Podziel się:

Władysław Kosiniak- Kamysz podkreślił, że w pierwszej połowie roku 400 tys. osób przestało być bezrobotnymi.

Minister pracy chwali się i ujawnia plany
(Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/wikimedia commons)

Niższe bezrobocie i mniejsza liczba Polaków zagrożonych ubóstwem. Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak- Kamysz mówił w radiowej Jedynce o pozytywnych zmianach, jakie w ostatnich latach dokonały się w naszym społeczeństwie.

Szef resortu pracy przypomniał, że wczoraj rząd przyjął _ Krajowy Program Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu 2020 _. Jest to międzyresortowy, kompleksowy projekt odnoszący się między innymi do kwestii budowy żłobków, domów opieki, czy przeciwdziałania bezrobociu.

Ambitnym celem - mówił Kosiniak - Kamysz - jest przede wszystkim zmniejszenie liczby Polaków zagrożonych ubóstwem i trwałym wykluczeniem społecznym o 1,5 miliona osób. Od 2008 do 2013 roku, jak dodał minister, udało się zmniejszyć tę grupę o milion 700 tysięcy obywateli.

_ - Osiągnęliśmy już wskaźniki rekomendowane przez Komisję Europejską _ - poinformował gość Programu Pierwszego Polskiego Radia. Teraz trzeba dalej intensywnie działać na tym obszarze. Minister pracy dodał, że w pierwszej połowie roku 400 tys. osób przestało być bezrobotnymi.

Program Przeciwdziałania Ubóstwu i Wykluczeniu Społecznemu przewiduje między innymi opiekę nad osobami starszymi, zawodową i społeczną aktywizację seniorów, zwiększenie liczby żłobków i przedszkoli czy poprawę dostępu do mieszkań.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)