Notowania

stocznie
02.10.2008 07:43

Minister skarbu spotka się ze stoczniowcami

Z przedstawicielami załóg i zarządów chce rozmawiać o przyszłości stoczni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Minister skarbuAleksander Gradma się dziś spotkać z przedstawicielami związków zawodowych ze Stoczni Szczecińskiej i Gdyńskiej. Na spotkanie zaprosił również zarządy tych zakładów.

Wczoraj minister powiedział, że istnieją znaczne rozbieżności w ocenie planu ratowania polskich stoczni przez ekspertów polskiego rządu i unijną komisarz do spraw konkurencji. Aleksander Grad podkreślił, że tak duże różnice należy wyjaśnić.

W związku z tym zwrócił się do komisarz Neelie Kroes i szefa Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso o przedstawienie na piśmie analizy planów restrukturyzacyjnych przygotowanych przez polskie władze:

Posłuchaj ministra Aleksandra Grada:

Minister zaapelował także do Jose Manuela Barroso o powołanie niezależnego zespołu, który oceniłby plan restrukturyzacji. Chce w ten sposób wyeliminować podejrzenia złej woli przy podejmowaniu decyzji w tej sprawie Aleksander Grad zapewnił, że Polska ma _ plan B _, który zostanie wykorzystany, gdyby plan restrukturyzacji stoczni został odrzucony.

Unijna komisarz do spraw konkurencji Neelie Kroes zamierza zaproponować Komisji Europejskiej odrzucenie programów restrukturyzacyjnych polskich stoczni. Jeśli Bruksela podejmie negatywną decyzję i nakaże stoczniom zwrot rządowego wsparcia, zakładom grozi bankructwo.

* **ZOBACZ TAKŻE:** 
* [ Grad: Wyjaśnimy zastrzeżenia KE wobec stoczni ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grad;wyjasnimy;zastrzezenia;ke;wobec;stoczni,33,0,374049.html )
* [ Stocznia Gdańsk ma jeszcze szansę ]( http://news.money.pl/artykul/stocznia;gdansk;ma;jeszcze;szanse,199,0,373959.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: stocznie, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz