Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo dyscyplinuje uczelnie. Stracą studenci

0
Podziel się:

Resort nauki chce nałożyć na studentów i uczelnie obowiązek podpisywania umów o warunkach studiowania w ciągu 30 dni od rozpoczęcia zajęć.

Ministerstwo dyscyplinuje uczelnie. Stracą studenci
(Jacek Wajszczak/REPORTER)

Osoba rozpoczynająca naukę w szkole wyższej, będzie musiała się śpieszyć z podpisaniem kontraktu. Jeśli nie dopełni w terminie formalności, zostanie skreślona z listy.

Resort nauki chce nałożyć na studentów i uczelnie obowiązek podpisywania umów o warunkach studiowania w ciągu 30 dni od rozpoczęcia zajęć. Jeśli nie dopełnią tego obowiązku - wygaśnie decyzja o przyjęciu na studia. Pisze o tym _ Dziennik Gazeta Prawna _.

Kamil Melcer, rzecznik resortu nauki, tłumaczy, że takie regulacje mają przede wszystkim chronić interesy studentów. Gdyby zmieniono prawo, nie byliby oni zaskakiwani w trakcie kształcenia dodatkowymi kosztami.

Teraz zdarzają się przypadki, że student podpisuje umowę o studiowaniu dopiero gdy pojawia się konieczność zapłacenia za powtórzenie przedmiotu. W efekcie dopiero w trakcie studiów dowiaduje się ile musi zapłacić za naukę.

Czytaj więcej w Money.pl
Uczelnie nie będą już oszukiwać studentów To ma zabezpieczyć studentów przed możliwością pobierania niepublikowanych wcześniej opłat.
Nie unikniemy już abonamentu? - _ Na rachunku energetycznym po prostu pojawiłby się jeszcze jeden zapis dotyczący opłaty audiowizualnej _ - tłumaczy Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)