Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Finansów jest zadowolone z realizacji swoich zadań

0
Podziel się:

Zdaniem Wojciecha Kowalczyka nie widać wycofywania inwestorów zagranicznych po ostatnich danych.

Ministerstwo Finansów jest zadowolone z realizacji swoich zadań
(peepo/iStockphoto)

Po dzisiejszej aukcji Ministerstwo Finansów sfinansowało ok. 40 proc. potrzeb pożyczkowych na 2013 rok i podtrzymuje, że do końca I kwartału sfinansuje ponad 50 proc. tegorocznych potrzeb - poinformował dziennikarzy wiceminister finansów Wojciech Kowalczyk.

Ministerstwo Finansów sprzedało dziś obligacje OK0715 za 996,842 mln zł przy popycie 3 mld 236,500 mln zł i rentowności 3,285 proc. oraz obligacje PS0418 za 10 mld 897 mln zł przy popycie 16 mld 609 mln zł i rentowności 3,437 proc.

_ Po tym przetargu mamy sfinansowane ok. 40 proc. potrzeb pożyczkowych na 2013 rok. Mówiliśmy, że po I kwartale będziemy mieli sfinansowane ponad 50 proc. i ten scenariusz jest coraz bardziej prawdopodobny _ - powiedział. _ Zaobserwowaliśmy bardzo duży popyt na obligacje pięcioletnie. Bardzo aktywni byli inwestorzy krajowi. Jest to bardzo dobry prognostyk na przyszłość. Rentowności poniżej rynku pokazują, że pomimo komentarzy ze strony RPP rynek dyskontuje dalsze obniżki stóp _ - dodał.

Jego zdaniem nie widać wycofywania inwestorów zagranicznych po ostatnich danych. _ Inwestorzy krajowi odbudowują swoje pozycje _ - powiedział Kowalczyk.

Czytaj więcej w Money.pl
Japończycy będą skupować polski dług? Ministerstwo Finansów planuje w najbliższym czasie przeprowadzić emisję obligacji denominowanych w jenach japońskich.
Resort finansów ujawnił, jak się zadłuży Resort Jacka Rostowskiego rozpocznie wkrótce, poprzez przetargi zamiany, finansowanie potrzeb pożyczkowych na 2013 rok.
Polskie obligacje najdroższe w historii - _ Inwestorzy doceniają politykę fiskalną prowadzoną przez rząd _ - zaznacza Jacek Rostowski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)