Notowania

Ministerstwo Finansów sprzedało obligacje we frankach szwajcarskich

Ministerstwo Finansów wyemitowało obligacje we franku szwajcarskim: zmiennokuponowe 3-letnie za 375 mln CHF i stałokuponowe 6-letnie za 450 mln CHF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Ministerstwo Finansów wyemitowało obligacje we franku szwajcarskim: zmiennokuponowe 3-letnie za 375 mln CHF i stałokuponowe 6-letnie za 450 mln CHF.

Resort poinformował w komunikacie, że 3-letnią obligację o zmiennym oprocentowaniu, wartości nominalnej 375 mln franków szwajcarskich i terminie zapadalności 14 sierpnia 2015 r., wyceniono na 125 punktów bazowych powyżej 3-miesięcznej stopy Libor. Kupon będzie płacony kwartalnie.

6-letnią obligację o stałym oprocentowaniu, wartości nominalnej 450 mln CHF i terminie zapadalności 15 maja 2018 r., wyceniono na 170 punktów bazowych powyżej średniej stopy swapowej, co odpowiada rentowności 2,31 proc. Kupon płacony corocznie ustalono na 2,25 proc.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez MF obligacje zostały nabyte przez zdywersyfikowaną grupę inwestorów wyłącznie ze Szwajcarii. Kierownikami konsorcjum emitującego obligacje są banki: Credit Suisse i Deutsche Bank.

Wiceminister finansów Dominik Radziwiłł komentując emisję poinformował, że resort ma obecnie sfinansowane około 60 proc. całorocznych potrzeb pożyczkowych na 2012 rok. Podtrzymał również planowane na dalszą część roku emisje benchmarkowe na rynku euro lub dolara amerykańskiego oraz emisję niepubliczną na rynku jena japońskiego, uzależniając ich przeprowadzenie od sytuacji rynkowej.

Czytaj więcej o finansach Polski w Money.pl
Podali dane o długu. Musimy zapłacić... Udział bonów w skarbowych papierach wartościowych wyemitowanych na rynku krajowym jest najniższy w historii.
Bank Szwajcarii będzie walczył o franka. Złoty też ucierpi? Jak na polskiej walucie może odbić się osłabienie euro wobec franka szwajcarskiego.
Oszczędnościowy hit znika. Co w zamian? W najbliższą sobotę lokaty antypodatkowe przejdą do historii.
Tagi: obligacje skarbu państwa, obligacje, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, gospodarka polska, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz