Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo Gospodarki nie rozważa łączenia JSW i KHW

0
Podziel się:

Prasa podawała dziś, że w MG trwają zaawansowane analizy dotyczące połączenia KHW i JSW.

Ministerstwo Gospodarki nie rozważa łączenia JSW i KHW
(jsw.pl)

Jastrzębska Spółka Węglowa nie połączy się z Katowickim Holdingiem Węglowym - podał resort gospodarki w komunikacie.

_ Ministerstwo Gospodarki informuje, że obecnie nie rozważa łączenia Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Katowickim Holdingiem Węglowym. JSW i KHW są niezależnymi spółkami kapitałowymi, funkcjonującymi na dwóch różnych rynkach. JSW działa głównie na rynku węgla koksowego, KHW - na rynku węgla energetycznego _ - napisano w komunikacie.

Prasa podawała dziś, że w MG trwają zaawansowane analizy dotyczące połączenia KHW i JSW.

Resort podał także dziś komunikacie, że oczekuje od spółek górniczych przede wszystkim ograniczenia kosztów funkcjonowania kopalń, poprawy efektywności wydobycia i inwestycji.

_ W związku z sytuacją na światowym rynku węgla i spowolnieniem gospodarczym, skutkującym znacznym obniżeniem cen tego surowca, w spółkach rozpoczynają się szczegółowe prace analityczne diagnozujące obecny stan krajowego sektora wydobywczego. Mają one na celu określenie koniecznych działań w najbliższym okresie i najbliższej przyszłości tak, aby polskie górnictwo było rentowne i konkurencyjne _ - napisano.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk ocenia rozbudowę Elektrowni Opole Tak premier Donald Tusk ocenia podpisanie listu intencyjnego w sprawie rozbudowy Elektrowni Opole pomiędzy Polską Grupą Energetyczną i Kompanią Węglową.
Spółki z tej branży coraz bardziej zagrożone Pracuje tutaj co najmniej 140 tys. osób. Prawdopodobieństwo upadłości jest coraz większe.
Sprzedaż gazu tyko przez giełdę? _ Mamy przed sobą bardzo ważny dokument, którego konsekwencje będą bardzo znaczne dla naszego systemu energetycznego _.
wiadmomości
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)