Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mac
08.04.2013 14:10

Ministerstwo: Nie będzie powodzi

Nie ma w Polsce zagrożenia powodziowego, jednak nie można wykluczyć lokalnych podtopień - poinformował rzecznik ministerstwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Peter Muzslay/Dreamstime)

*Nie ma w Polsce zagrożenia powodziowego, jednak nie można wykluczyć lokalnych podtopień - poinformował w poniedziałek rzecznik prasowy Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Artur Koziołek. *

Jak informuje MAC w przesłanym PAP komunikacie, prognozowane temperatury powinny sprzyjać wolnemu topnieniu śniegu. _ - Z danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że sytuacja hydrologiczna w kraju jest stabilna _ - zaznacza.

MAC podkreśla, że w najbliższych dniach jedynie w województwach na południu kraju (dolnośląskie, opolskie i śląskie) mogą wystąpić roztopy pierwszego (najniższego) stopnia.

W poniedziałek we wczesnych godzinach rannych przekroczenie stanu alarmowego odnotowano na trzech stacjach wodowskazowych w dorzeczu Odry: na rzece Sąsiecznica (woj. dolnośląskie), rzece Orla (woj. dolnośląskie) oraz rzece Kuroch (woj. wielkopolskie).

Z kolei stan ostrzegawczy został przekroczony na 23 stacjach, w tym na 18 w dorzeczu Wisły oraz na pięciu stacjach w dorzeczu Odry.

Pogotowie przeciwpowodziowe ogłoszono w kilku powiatach: na terenie województwa lubelskiego (jeden powiat), mazowieckiego (jeden powiat) i podkarpackiego (cztery powiaty).

_ Pomimo optymistycznych prognoz nie można wykluczyć lokalnych podtopień _ - podkreślono. MAC informuje, że służby wojewodów prowadzą stały monitoring sytuacji na terenach zagrożonych podtopieniami i powodzią.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister od "worków" i "kaloszy". Manipulacja? - Informacje o czarnych chmurach nad Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji podane w Dzienniku Gazecie Prawnej są wyssane z palca - mówi Michał Boni.
Będą musieli zwrócić pieniądze z pomocy? Wsparcie otrzymywali na podstawie własnych oświadczeń.
Tagi: mac, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz