Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ministerstwo zdrowia wyjaśnia sprawę pracowników bez umowy

0
Podziel się:

- Wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe - powiedziała rzeczniczka ministerstwa.

Ministerstwo zdrowia wyjaśnia sprawę pracowników bez umowy
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Ministerstwo zdrowia wyjaśnia, jak doszło do tego, że w jednym z jego departamentów kilka osób pracowało od lipca bez ważnej umowy-zlecenia - powiedziała rzeczniczka resortu Agnieszka Gołąbek. Wobec winnych mają być wyciągnięte konsekwencje służbowe.

Na zdjęciu minister zdrowia Bartosz Arłukowicz

Według radia RMF FM co najmniej 20 pracowników resortu zdrowia nie dostało pieniędzy, mimo że przychodzili do urzędu przez cały lipiec. W środę miało się okazać, że ich komputery służbowe są zablokowane. Ich umowy-zlecenia wygasły 30 czerwca. Dyrektorzy departamentów mieli zapewniać te osoby, że umowy zostaną przedłużone - podała rozgłośnia.

- _ Problem dotyczy kilku, a nie 20 osób _ - powiedziała Gołąbek. Zapewniła, że sprawa jest wyjaśniana, a wobec osób odpowiedzialnych zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. - _ Poszkodowani zleceniobiorcy otrzymają zaległe wynagrodzenie _ - podkreśliła. Dodała, że to, czy będą z tymi osobami zawierane nowe umowy, będzie zależało od bieżących potrzeb kadrowych departamentu.

Według rzeczniczki sprawa dotyczy departamentu leków. Gołąbek zapewniła, że pracownicy ci nie mieli związku z negocjacjami z firmami farmaceutycznymi, bo osoby zatrudniane na umowy-zlecenia zwykle wykonują czynności wspierające i techniczno-biurowe.

Jak wyjaśniła Gołąbek, w połowie lipca w ministerstwie zostało zlecone przygotowanie audytu wewnętrznego w zakresie efektywności wykorzystywania ministerialnych kadr. - _ Dwa dni temu została podpisana decyzja o przesunięciu środków pomiędzy budżetami departamentów, m.in. na realizację umów-zleceń, co pozwoli wypłacić zaległe wynagrodzenia _ - powiedziała.

Czytaj więcej w Money.pl
Tyle wyniosą składki zdrowotne w 2013 roku Rząd zapowiadał, że wysokość składek zdrowotnych będzie obliczana na podstawie dochodów indywidualnych.
Nowa prezes chce powołać urząd nadzoru Szykują się zmiany w NFZ. Zdaniem nowej prezes Fundusz potrzebuje uporządkowania i decentralizacji.
Kontrole recept na leki. NFZ spuszcza z tonu Zarządzenie prezesa NFZ uwzględnia postulaty lekarzy. Kontrole mają skupić się na wykrywaniu poważnych nadużyć.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)