Notowania

szczyt g20
20.07.2013 18:17

Ministrowie i szefowie banków składają ważną obietnicę

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych krajów G20 składają ważną obietnicę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/MAXIM SHIPENKOV)
Na zdj. Anton Siłuanow, szef rosyjskiego resortu finansów

Przedstawiciele państw G20 oświadczyli dzisiaj w Moskwie, że wzrost gospodarczy i walka z bezrobociem są ważniejsze od polityki oszczędności, szczególnie w sytuacji, gdy należy ożywić globalną gospodarkę, która pozostaje wciąż za słaba.

Ministrowie finansów i szefowie banków centralnych krajów G20, którzy od piątku obradowali w stolicy Rosji przygotowując tegoroczny szczyt przywódców grupy, obiecali też w wydanym komunikacie, że będą od tej pory faworyzowali politykę wzrostu gospodarczego.

_ - To mocne stwierdzenie. Debata między zwolennikami zaciskania pasa i zwolennikami stymulowania wzrostu najwyraźniej dobiegła końca _ - skomentował przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa finansów (skarbu).

Szef rosyjskiego resortu finansów Anton Siłuanow zwrócił uwagę, że jego koledzy z grupy G20 _ nie podjęli decyzji o obniżeniu deficytów i poziomu zadłużenia do roku 2016 _.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy ostrzegł, że niepokoje na globalnych rynkach mogą się nasilić, a wzrost gospodarczy może zostać wyhamowany przez stagnację w strefie euro oraz spowolnienie w krajach rozwijających się. _ - Globalne warunki ekonomiczne są nadal trudne, wzrost za słaby, bezrobocie za wysokie, a ożywienie bardzo kruche _ - powiedziała szefowa MFW Christine Lagarde podczas konferencji prasowej.

Uczestnicy spotkania w Moskwie zobowiązali się do przygotowania planu działań, które zrównoważą globalny popyt i podaż, zmniejszą bezrobocie i pomogą przyspieszyć wzrost gospodarczy. Plan ten będzie przedstawiony na wrześniowym szczycie G20 w Petersburgu. W krajach G20 powstaje 90 proc. globalnego PKB; w państwach tych mieszka dwie trzecie populacji świata.

Czytaj więcej w Money.pl
Tusk szuka miliardów, ale mundurowych oszczędi Poleciłem, by oszczędności budżetowe praktycznie nie dotknęły policji - powiedział dzisiaj premier Donald Tusk.
Premier ogłosił pierwsze kroki oszczędnościowe Nie będzie bezpośredniego podniesienia podatków, ale w drastyczny sposób zostaną ograniczone ulgi fiskalne.
Grecja dźwiga się z kryzysu. Wspierają banki Eurogrupa omówi ewentualne złagodzenie warunków spłaty zagranicznych długów Aten.
Tagi: szczyt g20, g20, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz