Notowania

sytuacja na białorusi
19.03.2013 09:28

Mińsk odśnieżany w czynie społecznym

Mieszkańcy białoruskiej stolicy mają odśnieżać miasto po przejściu niżu Xaver, który pod koniec ubiegłego tygodnia sparaliżował ruch uliczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Władze Mińska ogłosiły wtorek dniem czynu społecznego. Mieszkańcy białoruskiej stolicy mają odśnieżać miasto po przejściu niżu Xaver, który pod koniec ubiegłego tygodnia sparaliżował ruch uliczny i spowodował zamknięcie stołecznego lotniska.

W odśnieżaniu wezmą udział mieszkańcy, pracownicy przedsiębiorstw komunalnych oraz pracownicy innych firm oddelegowani do tego zadania - poinformowała rzeczniczka władz miejskich Ilona Niamowa.

Burmistrz Mińska Mikałaj Ładućka podkreślił, że choć przez cały weekend walczono ze skutkami śnieżycy, to służbom miejskim potrzebna jest pomoc. Odśnieżenie Mińska jest zadaniem tym pilniejszym, że na połowę tygodnia znów prognozowane są opady śniegu i temperatura nawet do minus 20-25 stopni.

Głęboki niż Xaver po raz pierwszy w historii mińskiego lotniska spowodował jego zamknięcie na skutek warunków meteorologicznych - od godz. 12.30 w piątek do godz. 8 w sobotę. Jeszcze po jego otwarciu liczne loty były opóźnione o wiele godzin.

Od piątku do niedzieli doszło na Białorusi do ponad 1250 wypadków drogowych, w których zginęło 10 osób. 1688 miejscowości było pozbawionych energii elektrycznej. Na drogach powstały korki o długości prawie 300 km, a niektórzy kierowcy utknęli w śniegu nawet na 20 godzin. We wtorek główne ulice Mińska były już przejezdne.

Czytaj więcej w Money.pl
Tu za przejazd skasują cię automatycznie Każdy samochód mający korzystać z płatnej drogi zostanie wyposażony w specjalne urządzenie.
Minister przeprasza kierowców. Oto powód Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Kozak przeprosił kierowców w swym kraju za tragiczny stan głównych dróg.
Tagi: sytuacja na białorusi, białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz