Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Maciej Miskiewicz
|

Miskiewicz: List do św. Mikołaja w obronie posłów niecnych

0
Podziel się

Potrafią przynieść świński łeb do telewizyjnego studia. Skomentować rozbieraną sesję w czasopiśmie dla mężczyzn. Ugotować tajską zupę na videoblogu. Odsłonić tors na okładce tygodnika. A w tabloidach publicznie prać rodzinne brudy i ujawnić tajemnice alkowy.

Miskiewicz: List do św. Mikołaja w obronie posłów niecnych
bEhMakOd

Zasada jest prosta i niezmienna. Grzeczne dzieci dostają od Mikołaja prezenty. Te, które nie zachowywały się właściwie, brodaty święty obdarowuje cienką witką, która była postrachem urwisów, gdy stosowanie kar cielesnych w procesie edukacji było jeszcze powszechną praktyką.

Teoretycznie nie ma powodu, dla którego uświęcona tradycją reguła nie powinna być - per analogiam - stosowana w stosunku do wybrańców narodu.

Nasi posłowie potrafią przecież:przynieść świński łeb do telewizyjnego studia, skomentować rozbieraną sesję w czasopiśmie dla mężczyzn, ugotować zupę na videoblogu, odsłonić tors na okładce tygodnika i publicznie prać rodzinne brudy w tabloidach.

bEhMakOf

Gdy obserwuję rozbrykanych parlamentarzystów, przypominają mi się batalie toczone przez wrogie podwórka. Każde z nich ma swojego szefa i własną hierarchię. Na gdańskim podwórku rządzi Donald. Ale najbardziej wyrywni są Stefani Janusz. Zawsze skorzy do bitki.Lubią zaczepiać chłopaków z Żoliborza.

ZOBACZ JAK JANUSZ PALIKOT PYTA, CZY JAROSŁAW KACZYŃSKI JEST GEJEM:

Ci - pod dowództwem braci: Jarka i Leszka - nie pozostają im dłużni. I choćpokłócił się z nimi Ludwik, a odkąd wyjechał Jacek, nie mają już do dyspozycji dyżurnego bullteriera, to na szczęście pojawił się Marek. Ten - choć wcześniej był kujonem - szybko nauczył się, do czego służą pięści.

ZOBACZ JAK MAREK MIGALSKI DROCZY SIĘ ZE STEFANEM NIESIOŁOWSKIM:

Ale nie wszyscy lubią się bić. Sławek i Wojtek chcą podobać się dziewczynom. Zrobili sobie nawet fajne zdjęcia.

bEhMakOl

ZOBACZ CZYWOJCIECH OLEJNICZAKCZUJE SIĘ WYLASZCZONY:

A Rysiek jest zawsze wesoły. Lubi się zabawić - za pół miliona złotych mógłby nawet potańczyć z gwiazdami - i pożartować z Gienkiem. Tylko Waldek zawsze jakiś taki milczący.

ZOBACZ CO LUBI TAŃCZYĆRYSZARD KALISZ:

bEhMakOm

Za tą chłopięcą zapalczywość i próżność graniczącą z narcyzmem, aż chciałoby się, dać naszym politykom rózgę. Choćby przy wyborczej urnie. I wygnać ich z telewizyjnych studiów i prasowych kolumn.

Ale ja celebrytożercom w życiu politycznym mówię stanowcze: nie! I proszę: Święty Mikołaju nie skazuj dziennikarzy na niewyobrażalną męczarnię dostarczania czytelnikom i widzom informacji, które mają dla tych ostatnich jakiekolwiek znaczenie. A polityków na torturę żmudnej pracy i tłumaczenia wyborcom, jak jej efekty wpłyną na ich życie.

Bo skoro - jak wynika z badań - ponad połowa Polaków nie rozumie tego co czyta, a telewizyjni macherzy ślepo zapatrzeni są w słupki oglądalności, to i tak zostalibyśmy skazani na serwisy informacyjne szczelnie wypełnione doniesieniami o dramatycznym pojedynku pseudoaktorek w finale telewizyjnego show i detalicznymi relacjami z odśnieżania drogi przed willą znanego reżysera. A skoro nie może być mądrzej. No to niech chociaż będzie śmiesznie. Tak jak teraz.

Autor jest dziennikarzem Money.pl

bEhMakOn
*Gosiewski pozwał Karpiniuka i Palikota * Szef klubu PiSPrzemysław Gosiewskizłożył pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko politykom POJanuszowi PalikotowiorazSebastianowi Karpiniukowi- poinformowało biuro prasowe PiS.
*Stefan Niesiołowski przegrał z Jarosławem Kaczyńskim * Prezes PiS pozwał posła PO po tym, jak ten powiedział, że Kaczyński miał wpływ na powstanie książki IPN o Wałęsie.
bEhMakOG
wiadomości
felieton
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)