Notowania

korki
06.08.2014 10:13

Mniejsze korki na autostradach? Tylko w weekendy

W weekendy sierpniowe zostaną zawieszone opłaty za korzystanie z autostrady A1, w jej części prowadzącej nad morze. Donald Tusk powiedział, że decyzja ta ma pomóc rozładować korki na autostradzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kancelaria Prezesa Rady Ministrów)

W weekendy sierpniowe zostaną zawieszone opłaty za korzystanie z autostrady A1, w jej części prowadzącej nad morze. Straty Krajowego Funduszu Drogowego pokryte zostaną z rezerwy celowej premiera. Suma ta nie powinna przekroczyć 20 mln złotych. Donald Tusk powiedział, że decyzja ta ma pomóc rozładować korki na autostradzie.

W długi weekend sierpniowy bramki będą otwarte od czwartku. Premier mówił, że dziś w tej sprawie decyzję podejmie rząd. Ministrowie będą zastanawiać się też, czy otwarcie bramek powinno obowiązywać również w okresie Wszystkich Świętych.

_ - Chodzi o otwarcie bramek, co powinno zmniejszyć korki _- mówił premier Donald Tusk.

Donald Tusk powiedział, że do końca roku chce opracowania nowego rozwiązania poboru opłat na autostradach. Szef rządu mówił, że gdy projektowano polskie drogi, przewidywano mniejszą liczbę samochodów nimi jeżdżących. Teraz, szczególnie w okresie wakacyjnym na autostradzie prowadzącej nad morze widać, że system wymaga zmiany.

Czytaj więcej w Money.pl
"Konieczna zmiana poboru opłat za autostrady" Obecnie opłaty za przejazd autostradami pobierane są w specjalnych bramkach, przez co powstają ogromne zatory.
Gigantyczny korek na A4 i kilka kolizji Autostrada A4 w okolicy Wrocławia jest nieprzejezdna na odcinku w sumie 10 km.
Tagi: korki, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz