Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mocny głos Londynu o nowej polityce wobec Rosji

0
Podziel się:

Rosja straci bardzo wiele na międzynarodowej izolacji, a już nadszarpnęła mocno swoją reputację - pisze brytyjski minister spraw zagranicznych.

Mocny głos Londynu o nowej polityce wobec Rosji
(U.S. Department of State/PD/wikimedia)

Brytyjski minister spraw zagranicznych napisał w gazecie niedzielnej _ The Sunday Telegraph _, że należy pomyśleć o nowym modelu stosunków z Rosją, odmiennym od tego, jaki obowiązywał przez minione 20 lat.

_ Nielegalna aneksja Krymu to oburzający zabór _ - pisze William Hague, a referendum było _ szyderstwem z demokracji _.William Hague zarzucił Rosji _ mobbing rodem z innej epoki _ i uprzedził, że czeka ją izolacja, wykluczenie z organizacji międzynarodowych i w konsekwencji mniejszy, a nie większy wpływ na resztę Europy.

_ Rosja napadła na inne europejskie państwo i siłą zmieniłą granice. To jak dotąd najpoważniejsze zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie w 21 wieku _ - pisze dalej brytyjski minister spraw zagranicznych.

William Hague zapewnia, że droga dyplomacji jest nadal otwarta, a konfrontacja z Rosją nie musi być permanentna, ale dodaje: _ Narody Europy nie rozpierzchną się w obawie przed mobbingiem _.

Z biegiem czasu Rosja straci bardzo wiele na międzynarodowej izolacji, a już nadszarpnęła mocno swoją reputację i zraziła do siebie większość Ukraińców - pisze brytyjski minister.

Jedną z konsekwencji obecnego kryzysu jest dyskusja w Europie na temat większego bezpieczeństwa energetycznego, zróżnicowania zaopatrzenia, rozwoju własnego wydobycia, lepszych wzajemnych połączeń i terminali, a poczynania Rosji na Ukrainie przybliżają podjęcie takich decyzji - ostrzega William Hague w _ Sunday Telegraphie _.

Czytaj więcej w Money.pl

KOMENTARZE
(0)