Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Modernizacja policji. Minister zdradza: Inwestycje w komendach są już na półmetku

0
Podziel się:

To pierwszy od 25 lat, historyczny program odnowy bazy lokalowej polskiej policji - uważa Sienkiewicz.

Modernizacja policji. Minister zdradza: Inwestycje w komendach są już na półmetku
(PAP/Andrzej Grygiel)

W ramach rządowego programu, którego koszt to 1 mld zł, wyremontowano dotychczas lub wybudowano 180 obiektów. Do dokończenia zostało 140 inwestycji; program jest na półmetku - powiedział dzisiaj Bartłomiej Sienkiewicz, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

_ - To pierwszy od 25 lat, historyczny program odnowy bazy lokalowej polskiej policji _ - mówił Sienkiewicz, który dzisiaj w Płocku (Mazowieckie) uczestniczył w otwarciu nowej komendy policji, wybudowanej tam w ramach trzyletniego projektu.

_ - To jedna z najpiękniejszych, największych komend miejskich policji w Polsce _ - ocenił szef MSW podczas spotkania z dziennikarzami. Zaznaczył, że dzięki programowi standaryzacji powstają m.in. zupełnie nowe, funkcjonalne obiekty, _ pozwalające pracować funkcjonariuszom w godnych warunkach nowoczesnego państwa _.

Sienkiewicz dodał, że realizowany drugi rok program standaryzacji komend i komisariatów policji w całym kraju zostanie zamknięty do końca 2015 r. _ Rząd przeznaczył na ten program 1 mld zł. Jesteśmy w połowie tego programu i w połowie wydatkowania tych środków _ - oświadczył minister.

Szef MSW zwrócił uwagę, że program jest wspierany, jak np. w przypadku płockiej inwestycji, przez samorządy lokalne.

Budowa nowej Komendy Miejskiej Policji w Płocku rozpoczęła się w 2011 r. Wartość inwestycji to ponad 51,9 mln zł. Samorząd dofinansował przedsięwzięcie kwotą 10,8 mln zł. Reszta środków pochodziła z budżetu państwa, w tym ponad 20,8 mln zł z programu standaryzacji komend i komisariatów.

Dotychczasowa siedziba policji w Płocku od lat mieściła się w trzech budynkach położonych w różnych częściach miasta. Nowa to nowoczesny kompleks dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 9,6 tys. metrów kw., wybudowany w centrum, w którym pracę funkcjonariusze rozpoczną na przełomie sierpnia i września. Obecnie trwa przeprowadzka.

Oprócz pokoi, w których na co dzień będzie pracowało 516 funkcjonariuszy i 94 pracowników cywilnych, obiekt posiada strzelnicę, salę ćwiczeń i siłownię, a nawet saunę. Są garaże, warsztaty samochodowe, parkingi i stacja paliw. Na dachu jednego z budynków zamontowano baterie słoneczne, które zapewnią podgrzewanie wody na potrzeby całego obiektu. W woj. mazowieckim w ramach programu standaryzacji budowana jest obecnie także nowa komenda policji w Ostrołęce.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)