Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
07.10.2005 15:05

Mohammad ElBaradei: Nie ma pokoju bez bezpieczeństwa, nie ma bezpieczeństwa bez rozwoju

Szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej powiedział, że pokojowa nagroda Nobla pomoże mu stawić czoła takim kwestiom, jak kryzys nuklearny w Iranie czy Korei Północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Mohammad ElBaradei podkreślił, że nagroda to wyraz uznania i poparcia dla pracy kierowanej przez niego organizacji. Dodał, że pokojowy Nobel wzmocni jeszcze Międzynarodową Agencję Energii Atomowej w walce przeciwko rozprzestrzenianiu broni jądrowej.
ElBaradei zaznaczył, że MAEA nie zajmuje się wyłącznie sprawami związanymi z kwestiami energii atomowej, ala także rozwojem. Dodał, że ta druga rola Agencji jest nawet ważniejsza. "Musimy pracować nad rozwojem i nad bezpieczeństwem. Nie można osiągnąć pokoju bez bezpieczeństwa i nie można osiągnąć bezpieczeństwa bez rozwoju" - powiedział szef Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej.
Mohammad ElBaradei dodał, że był pewien, iż nie otrzyma Pokojowej Nagrody Nobla, choć uważano go za jednego z faworytów. Wbrew tradycji nie został wcześniej zawiadomiony telefonicznie o przyznaniu mu nagrody przez Komitet Noblowski. O tym, że wraz z Międzynarodową Agencję Energii Atomowej, dostał Nobla, dowiedział się z telewizyjnej relacji.

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz