Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
silvio berlusconi
28.11.2011 18:40

Monti daje Włochom przykład, jak oszczędzać

Nowy premier Włoch nie przestaje zaskakiwać swoich rodaków. Mario Monti dał dziś kolejny przykład skromności i oszczędności, wracając po weekendzie z Mediolanu do stolicy pociągiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Nowy premier Włoch nie przestaje zaskakiwać swoich rodaków. Mario Monti wrócił po weekendzie z Mediolanu do stolicy pociągiem.Silvio Berlusconi poruszał się wyłącznie samolotami. *

Niekonieczne państwowymi, bo ma również własne. Jego następca, gdy 17 listopada na rzymskim lotnisku wojskowym Ciampino zobaczył wielkiego Airbusa, którym odlecieć miał do Brukseli, powiedział, że dla kilku osób to chyba przesada. W ciągu kilku minut znalazł się mały odrzutowiec, którym Monti odleciał na spotkanie z przywódcami Unii Europejskiej.

Wcześniej jeszcze, bo zaraz po objęciu urzędu, nowy premier ze zdziwieniem stwierdzi, że w parku samochodowym kancelarii nie ma aut produkcji włoskiej. Ponieważ nalegał, znaleziono wreszcie starą lancię thesis. To nią przejechał dziś Monti z dworca Termini do centrum Rzymu: z Mediolanu, powrócił bowiem nie służbowym samolotem, który mu przysługuje, lecz szybkim pociągiem. Bagażem zajęli się funkcjonariusze ochrony, on sam nie wypuścił z rąk swojej nieodłącznej teczki.

O nowym premierze Włoch czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t189353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/mario;monti;nowym;premierem;wloch;byc;moze;juz;w;poniedzialek,215,0,963287.html) To nowy premier Włoch? Chcą Super Mario Rychłe powołanie nowego rządu we Włoszech na czele z byłym unijnym komisarzem, ekonomistą Mario Monti jest coraz bardziej prawdopodobne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t190319.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/senat;udzielil;wotum;zaufania;rzadowi;mario;montiego,181,0,969397.html) Wotum zaufania dla nowego premiera Włoch Rząd 16 ministrów - naukowców, wykładowców uniwersyteckich i specjalistów, w którym nie ma żadnego polityka został uznany przez senat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/20/t190484.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mario;monti;wyglosil;swoje;expose,204,0,968652.html) Expose Mario Montiego. Zobacz komu zabierze _ Rząd uznaje, że narodził się, by zmierzyć się, w duchu konstruktywnym i jedności, z sytuacją poważnego kryzysu _ - [powiedział Mario Monti.
Tagi: silvio berlusconi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR, gospodarka światowa
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz