Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Moody's: Polska wytrzyma ten kryzys

0
Podziel się

Zdaniem agencji Moody's, Polska jest w dobrej pozycji, by przetrzymać światowe zawirowania.

Moody's: Polska wytrzyma ten kryzys
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)
bDJmEVXF

Przedstawiciele Moody's Investors Service podtrzymali swoją pozytywną opinię o Polsce. Zdaniem agencji, Polska jest w dobrej pozycji, by przetrzymać światowe zawirowania.

_ - Polska jest gospodarką relatywnie odporną, jak zostało to odzwierciedlone w nadanym przez Moody's ratingu A2 z perspektywą stabilną. Choć nie jest całkowicie odporna na globalne zawirowania, jest w dobrej pozycji, aby je wytrzymać. Polska gospodarka jest dobrze zdywersyfikowana, a rynek krajowy jest relatywnie duży; poprawiają się wskaźniki zadłużenia, a rząd korzysta z możliwości finansowania się głównie w swojej walucie na rynku krajowym i z długimi terminami zapadalności (zobowiązań ) _ - powiedziała przedstawicielka agencji Kirsten Knight. Knight podkreśliła, że Polska była jedynym krajem UE, który w 2009 roku uniknął recesji.

Według analityków agencji Moody's za wiarygodnością kredytową Polski przemawia: stabilne otoczenie makroekonomiczne, łagodna struktura zadłużenia i wiarygodna polityka monetarna. Do słabych stron polskiej gospodarki zaliczają się natomiast: duży deficyt budżetowy wynikający zarówno z polityki antycyklicznej, jak i niezreformowanych wydatków socjalnych oraz nieefektywna alokacja środków.

bDJmEVXH

Moody's przewiduje, że PKB Polski w 2011 roku wzrośnie o 4,0 proc., a w 2012 - o 3,7 proc. Inflacja natomiast odpowiednio: o 3,8 proc. i 2,7 proc.

Agencje obniżają ratingi. Dowiedz się więcej z Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/165/t154277.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/warren;buffett;idzie;sladem;usa;traci;w;ratingu,163,0,888739.html) S&P znów obniża rating. Komu tym razem? Nie tylko Stany Zjednoczone muszą pogodzić się z obniżeniem oceny wiarygodności przez Standard & Poor's. Agencja ratingowa obniżyła ocenę ratingową należącego do miliardera Warrena Buffetta koncernu Berkshire Hathaway.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t98409.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/gospodarka;francji;kuleje;ale;rating;ma;najwyzszy,123,0,888443.html) Francja ma słabe wyniki. Co z ratingiem? Deficyt francuskich finansów publicznych w 2010 roku, osiągnął poziom 7,1 procent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/177/t41137.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/rating;polski;stabilny;ale;potrzeba;planu;konsolidacji,149,0,888213.html) Wskazał co może zaszkodzić ratingowi Polski W marcu został potwierdzony na poziomie A minus. Kolejnego możemy się spodziewać na początku przyszłego roku.
bDJmEVYi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)