Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MOP: Bezrobocie wśród młodzieży sięgnie 73 mln

0
Podziel się:

W ciągu kolejnych pięciu lat młodych bezrobotnych na świecie jeszcze przybędzie. W 2018 roku bezrobocie wśród młodzieży sięgnie 12,8 procent.

MOP: Bezrobocie wśród młodzieży sięgnie 73 mln
(Arsenik/iStockphoto)

W średniej perspektywie nie zmieni się sytuacja młodzieży na rynku pracy. W 2013 roku na świecie będzie ok. 73 mln młodych bezrobotnych, co oznacza wzrost o 3,5 mln od 2007 roku - podała w raporcie ogłoszonym w środę Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP).

W 2013 roku na świecie liczba osób bez pracy w wieku 15-24 lat sięgnie 73,4 mln, co oznacza bezrobocie na poziomie 12,3 proc. - podaje MOP w raporcie _ Światowe tendencje w zatrudnieniu młodzieży _.

W ciągu kolejnych pięciu lat młodych bezrobotnych na świecie jeszcze przybędzie. W 2018 roku bezrobocie wśród młodzieży sięgnie 12,8 procent. Skala problemu będzie się różnić w zależności od regionu. W gospodarkach rozwiniętych nastąpi pewna poprawa, ale w innych częściach świata, m.in. w Azji, sytuacja się pogorszy - prognozuje MOP.

_ - Jednym ze zjawisk budzących największy lęk jest nieufność dzisiejszego młodego pokolenia wobec systemów politycznych i społeczno-gospodarczych. W pewnej części znajduje ona wyraz w ruchach protestu przeciw oszczędnościom w Grecji i Hiszpanii _ - wskazuje organizacja.

Media skupiają się na sytuacji młodzieży europejskiej, tymczasem inne regiony _ stoją w obliczu wielkich wyzwań związanych z zatrudnieniem wśród młodzieży _ - zwraca uwagę MOP. Podczas gdy w UE i innych gospodarkach rozwiniętych bezrobocie wśród młodzieży w 2018 roku nie powinno być wyższe niż 16 proc., na Bliskim Wschodzie sięgnie ono 30 proc. (w 2012 było to 28,3 proc.), a w Afryce północnej - 23,9 proc. (w 2012 było to 23,7 proc.).

Bezrobocie będzie wzrastać wśród młodzieży w Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Podczas gdy w 2012 roku kształtowało się ono na poziomie od 9,3-13,1 proc., w 2018 roku sięgnie od 9,8-14,3 proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Spodziewają się poprawy na rynku pracy Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych pozytywnych zmian spodziewa się na podstawie Wskaźnika Rynku Pracy.
25 proc. ludzi na świecie nie ma co robić Prawie jedna czwarta młodych ludzi na świecie nie pracuje, nie studiuje i nie przyucza się do zawodu. Takie są szacunki ekspertów międzynarodowego tygodnika The Economist.
Bezrobocie na rekordowym poziomie. 6,2 mln osób bez pracy Analitycy spodziewali się pogorszenia sytuacji, ale ich zdaniem stopa bezrobocia w pierwszym kwartale 2013 roku miała wynieść 26,5 procenta.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)