Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Lidla zaprasza Morawieckiego na zakupy. "Z wielką przyjemnością opowiem o sukcesach, na które pracuje ponad 15 tys. Polaków". strona 2 z 2

Prezes Lidla zaprasza Morawieckiego na zakupy. "Z wielką przyjemnością opowiem o sukcesach, na które pracuje ponad 15 tys. Polaków"

Mateusz Morawiecki stawia na patriotyzm gospodarczy Fot. marek Maliszewski/Eastnews
Mateusz Morawiecki stawia na patriotyzm gospodarczy

Poniżej treść listu prezesa Lidl Polska do premiera Mateusza Morawieckiego:

Szanowny Panie Premierze,

chciałbym odnieść się do informacji podanych dnia 12 stycznia br. przez redakcję portalu money.pl. Przede wszystkim dziękuję, że tak jak Lidl Polska docenia Pan polskich producentów. Lidl Polska od lat realizuje politykę wspierania lokalnych przedsiębiorców, polskiego rolnictwa oraz polskiej gospodarki.

Pragnę zwrócić Pańską uwagę, że sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu firmy Lidl Polska. Zatem mogę stwierdzić, iż każdy tydzień w sklepach naszej sieci to "tydzień polski". Współpracujemy zarówno z liderami rynku, takimi jak np. Grupa Maspex, Grupa Mlekovita, Food Care, SM Mlekpol, Tarczyński, POLMLEK, Van Pur, oraz z mniejszymi firmami o wieloletniej tradycji, takie jak np. OSM Piątnica, OSM Koło, OSM Łowicz, Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana, OSM Czarnków czy Piekarnia Novel. Mamy takie grupy asortymentowe w których 100% asortymentu dostarczają nam polscy producenci – np. całe świeże mięso (marka Rzeźnik).Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa i jest podstawą naszego wspólnego sukcesu.

Stawiamy nacisk na polskość i lokalność naszej oferty, dlatego dążymy do tego, aby w sklepach nie zabrakło produktów charakterystycznych dla danego regionu. W styczniu br. rozpoczęliśmy kampanię, w której dziękujemy dostawcom za trud włożony w produkcję oraz uprawę warzyw i owoców, które trafiają na „Ryneczek Lidla”. Jednocześnie chcemy pokazać tradycję oraz najwyższe standardy, z jakimi są uprawiane. Szerokie grono polskich dostawców warzyw i owoców, dzięki którym "Ryneczek Lidla" nieustannie oferuje konsumentom świeże i sprawdzone produkty to między innymi: BIO Farma Świętokrzyska z Ćmielowa, Nowalijka z Piotrkowa Trybunalskiego, Sad Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej, Gospodarstwo rolne Cichowlas ze Staniszewa, Gospodarstwo rolne Onix z Zakrzewa czy Gospodarstwo Nowacki z Ociąża.

Proszę zauważyć, że nasze zaangażowanie w promowanie polskich produktów za granicą, zaowocowało regularnym wprowadzeniem do oferty Lidla, Tygodnia Polskiego np. w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie tygodniami polskimi jest duże. Jesteśmy szczególnie dumni z konkurencyjności polskich producentów wyróżniających się wysoką jakością oraz rozwoju ich eksportu na inne rynki. W samym 2016 roku wartość produktów od polskich producentów wyeksportowanych za pośrednictwem naszej sieci, do ponad 20 krajów w których obecny jest Lidl, wyniosła 2mld PLN. Jako praktyczny przykład sukcesu eksportu mogę podać kontrakty polskich marek kosmetycznych np. kosmetyki produkowane w Polsce pod marką Cien dostępne będą już w tym roku w ponad 20 krajach w sklepach Lidla w całej Europie. Natomiast nabiał od polskich producentów regularnie dostarczany jest np. do Niemiec, Austrii i Rumunii.

Warto podkreślić, że nasza współpraca z dostawcami opiera się na budowaniu długofalowych relacji. Do tego niezbędny jest wzajemny szacunek, zaufanie oraz postępowanie zgodnie z zasadami etyki. Lidl Polska jest firmą odpowiedzialną społecznie - zobowiązaliśmy się do promowania etycznych postaw – relacje z dostawcami to jeden z filarów przyjętej przez nas strategii CSR. Etyki oczekujemy także od naszych dostawców. Rozpoczynając współpracę podpisujemy razem "Code of Conduct" (zbiór zasad etycznego postępowania). Chcielibyśmy podkreślić, iż atrakcyjne, niskie ceny jesteśmy w stanie gwarantować w oparciu o skalę naszych działań.

Serdecznie zapraszam Pana Premiera na zakupy polskich produktów wysokiej jakości do sklepów Lidl w całej Polsce jak również do centrali naszej firmy, która mieści się w Jankowicach koło Poznania. Z wielką przyjemnością opowiem wraz z naszymi pracownikami i dostawcami o naszej strategii, codziennej pracy i wspólnych sukcesach na które pracuje ponad 15 000 Polaków – pracowników Lidl Polska każdego dnia.

Z wyrazami szacunku,

Maksymilian Braniecki

Prezes Zarządu Lidl Polska

  • 1
  • 2
Następna strona
morawiecki, lidl, branicki, list do morawieckiego
Czytaj także
Polecane galerie
Marcin
2018-01-15 23:13
Lidl wspiera zepsucie w Polsce wspierajac Owsiaka. Jasne ze Lidl współpracuje z polskimi producentami ale co z tego zysk wywozi do Niemiec
klient
2018-01-15 22:59
niech lidl sie nie poniza.takiego msieroty nie wolno przyjmowac bo atrament wypije.judaszy jest dosyc-a judasze to wiadomo bankowcy.
menares
2018-01-15 21:07
Rozumiem, że patriotyzm gospodarczy szefa polskiego Lidla polega na tym, że w sklepach w Polsce oferuje Polakom w dużej mierze towary drożej i gorszej jakości, niż jego niemiecki kolega. Tylko czy to jest patriotyzm polski ? Na pewno nie !
Pokaż wszystkie komentarze (899)