Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Prezes Lidla zaprasza Morawieckiego na zakupy. "Z wielką przyjemnością opowiem o sukcesach, na które pracuje ponad 15 tys. Polaków". strona 2 z 2

Prezes Lidla zaprasza Morawieckiego na zakupy. "Z wielką przyjemnością opowiem o sukcesach, na które pracuje ponad 15 tys. Polaków"

Mateusz Morawiecki stawia na patriotyzm gospodarczy Fot. marek Maliszewski/Eastnews
Mateusz Morawiecki stawia na patriotyzm gospodarczy

Poniżej treść listu prezesa Lidl Polska do premiera Mateusza Morawieckiego:

Szanowny Panie Premierze,

chciałbym odnieść się do informacji podanych dnia 12 stycznia br. przez redakcję portalu money.pl. Przede wszystkim dziękuję, że tak jak Lidl Polska docenia Pan polskich producentów. Lidl Polska od lat realizuje politykę wspierania lokalnych przedsiębiorców, polskiego rolnictwa oraz polskiej gospodarki.

Pragnę zwrócić Pańską uwagę, że sprzedaż artykułów spożywczych od polskich producentów stanowi ponad 70% obrotu firmy Lidl Polska. Zatem mogę stwierdzić, iż każdy tydzień w sklepach naszej sieci to "tydzień polski". Współpracujemy zarówno z liderami rynku, takimi jak np. Grupa Maspex, Grupa Mlekovita, Food Care, SM Mlekpol, Tarczyński, POLMLEK, Van Pur, oraz z mniejszymi firmami o wieloletniej tradycji, takie jak np. OSM Piątnica, OSM Koło, OSM Łowicz, Średzka Spółdzielnia Mleczarska Jana, OSM Czarnków czy Piekarnia Novel. Mamy takie grupy asortymentowe w których 100% asortymentu dostarczają nam polscy producenci – np. całe świeże mięso (marka Rzeźnik).Współpraca z polskimi dostawcami jest dla nas priorytetowa i jest podstawą naszego wspólnego sukcesu.

Stawiamy nacisk na polskość i lokalność naszej oferty, dlatego dążymy do tego, aby w sklepach nie zabrakło produktów charakterystycznych dla danego regionu. W styczniu br. rozpoczęliśmy kampanię, w której dziękujemy dostawcom za trud włożony w produkcję oraz uprawę warzyw i owoców, które trafiają na „Ryneczek Lidla”. Jednocześnie chcemy pokazać tradycję oraz najwyższe standardy, z jakimi są uprawiane. Szerokie grono polskich dostawców warzyw i owoców, dzięki którym "Ryneczek Lidla" nieustannie oferuje konsumentom świeże i sprawdzone produkty to między innymi: BIO Farma Świętokrzyska z Ćmielowa, Nowalijka z Piotrkowa Trybunalskiego, Sad Rajpol z Wólki Łęczeszyckiej, Gospodarstwo rolne Cichowlas ze Staniszewa, Gospodarstwo rolne Onix z Zakrzewa czy Gospodarstwo Nowacki z Ociąża.

Proszę zauważyć, że nasze zaangażowanie w promowanie polskich produktów za granicą, zaowocowało regularnym wprowadzeniem do oferty Lidla, Tygodnia Polskiego np. w Wielkiej Brytanii. Zainteresowanie tygodniami polskimi jest duże. Jesteśmy szczególnie dumni z konkurencyjności polskich producentów wyróżniających się wysoką jakością oraz rozwoju ich eksportu na inne rynki. W samym 2016 roku wartość produktów od polskich producentów wyeksportowanych za pośrednictwem naszej sieci, do ponad 20 krajów w których obecny jest Lidl, wyniosła 2mld PLN. Jako praktyczny przykład sukcesu eksportu mogę podać kontrakty polskich marek kosmetycznych np. kosmetyki produkowane w Polsce pod marką Cien dostępne będą już w tym roku w ponad 20 krajach w sklepach Lidla w całej Europie. Natomiast nabiał od polskich producentów regularnie dostarczany jest np. do Niemiec, Austrii i Rumunii.

Warto podkreślić, że nasza współpraca z dostawcami opiera się na budowaniu długofalowych relacji. Do tego niezbędny jest wzajemny szacunek, zaufanie oraz postępowanie zgodnie z zasadami etyki. Lidl Polska jest firmą odpowiedzialną społecznie - zobowiązaliśmy się do promowania etycznych postaw – relacje z dostawcami to jeden z filarów przyjętej przez nas strategii CSR. Etyki oczekujemy także od naszych dostawców. Rozpoczynając współpracę podpisujemy razem "Code of Conduct" (zbiór zasad etycznego postępowania). Chcielibyśmy podkreślić, iż atrakcyjne, niskie ceny jesteśmy w stanie gwarantować w oparciu o skalę naszych działań.

Serdecznie zapraszam Pana Premiera na zakupy polskich produktów wysokiej jakości do sklepów Lidl w całej Polsce jak również do centrali naszej firmy, która mieści się w Jankowicach koło Poznania. Z wielką przyjemnością opowiem wraz z naszymi pracownikami i dostawcami o naszej strategii, codziennej pracy i wspólnych sukcesach na które pracuje ponad 15 000 Polaków – pracowników Lidl Polska każdego dnia.

Z wyrazami szacunku,

Maksymilian Braniecki

Prezes Zarządu Lidl Polska

  • 1
  • 2
Następna strona
morawiecki, lidl, branicki, list do morawieckiego
Czytaj także
Polecane galerie
Boleslaw
2018-02-22 09:42
...Mamy dobrego Premiera , nie przeczę , jednak w kwestiach merytorycznych Pan Premier zalicza wpadki , przyczyną są - nie przygotowanie sie do tematu lub brak analizy tego co ma powiedzieć. Przykład z Monachium (brak dyplomatycznego przygotowania) a teraz ta wypowiedz , może nie krzywdząca LIDL , ale będąca lekkim "policzkiem" na który zareagować musiał Pan Prezes Lidla. Życie wnosi samo dodatkowe lekcje , trzeba tylko nauczyc sie troche pokory wobec siebie. Reasumując - Pan Premier Morawiecki jest mimo tego co napisalem krytycznie - jest Premierem DOBRYM I ODPOWIEDZIALNYM.
piowel
2018-01-17 15:52
Śmiechu warte. Oferują odpady na które Niemiec by nie spojrzał... Żałosne jest to, ze wśród Polaków tylu jest piejących z zachwytu, że sa traktowanie jak klient drugiej kategorii.
antka87
2018-01-16 12:48
Lidl tutaj akurat odpowiedział. Mają w swoim asortymencie sporo polskich produktów (mieszkam jakieś 150 m od sklepu także codzienne zakupy akurat tam robię), co nie zawsze się spotyka. Rozumiem zyski idą do Niemiec, to może wywoływać lawinę hejtu. Ale nie można powiedzieć że nie wspierają Polskich produktów. Co no z Orlenem? Polska spółka. Półki uginają się od zagranicznych produktów. A co z Polskimi? bida i nędza. Nawet Cisowianki kupić nie można, bo pewnie za tania i za małe zyski z tego tytułu mają. I gdzie jest sens i logika. Krytykuje się Lidla za to ze nie jest Polski, a nasze spółki wspierają zagranicznych dostawców?
Pokaż wszystkie komentarze (902)