Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moskwa najdroższym miastem na świecie

0
Podziel się:

Moskwa na pierwszym miejscu, Londyn tuż za nią w rankingu najdroższych metropolii firmy konsultingowej Mercer.

Moskwa najdroższym miastem na świecie

Moskwa na pierwszym miejscu, Londyn tuż za nią w rankingu najdroższych metropolii amerykańskiej firmy konsultingowej Mercer.

Jeśli wybierasz się do pracy w stolicy Rosji, lepiej negocjuj wysokie zarobki. Koszty życia w Moskwie są o 34,4 proc. wyższe niż w najdroższym mieście USA – Nowym Jorku, który znalazł się dopiero na 15 miejscu. Analitycy Mercera wzięli pod uwagę koszty mieszkania, transportu, jedzenia, ubrań, wyposażenia AGD oraz rozrywki.

_ Londyn też podrożał. Jeszcze rok temu był na piątym miejscu. Teraz jest o jedną czwartą droższy od Nowego Jorku. _Moskwa znalazła się na czele listy już drugi rok z rzędu. Wynajem luksusowego mieszkania z dwoma sypialniami w Moskwie kosztuje 4 tys. dolarów miesięcznie. Płyta kompaktowa 25 dol., a zagraniczna gazeta ponad 6 dolarów, wylicza Mercer.

Londyn też podrożał. Jeszcze rok temu był na piątym miejscu. Teraz jest o jedną czwartą droższy od Nowego Jorku.

Najtańsze z 143 zbadanych przez Mercera miast to Asuncion w Paragwaju, które może się poszczycić tym tytułem już piąty rok z rzędu. Do jednych z tańszych metropolii należą stolice: Boliwii – Quito, Urugwaju – Montevideo oraz Argentyny – Buenos Aires.

Tylko dwa z miast w Ameryce Północnej znalazły się w pierwszej pięćdziesiątce rankingu – to Nowy Jork i Los Angeles. Oba miasta w ostatnim czasie potaniały.

Najdroższa metropolie Ameryki Południowej to brazylijskie Sao Paulo i Rio de Janeiro, odpowiednio 62. i 64. pozycja. Australijskie Sydney zajęło dużo wyższe – 21. – miejsce, a najdroższy na Bliskim Wschodzie Tel Awiw znalazł się na 17. Najbardziej kosztownym miejscem w Afryce jest stolica Ghany Accra. Zajmuje 76. miejsce.

Na Dalekim Wschodzie potaniały chińskie miasta. Wszystko dzięki niskiej inflacji i stabilnym cenom mieszkań. Podrożały za to Indie i Singapur.

Mercer doradza największym amerykańskim firmom w zakresie HR. Ranking ma pomóc menedżerom oszacować płace i wydatki dla pracowników, których delegują do zagranicznych miast.

| Najdroższe miasta świata: |
| --- |
| 1. Moskwa 2. Londyn 3. Seul 4. Tokio 5. Hongkong 6. Kopenhaga 7. Genewa 8. Osaka 9. Zurich 10. Oslo 11. Mediolan 12. St. Petersburg 13. Paryż 14. Singapur 15. Nowy Jork 16. Dublin 17. Tel Awiw 18. Rzym 19. Wiedeń 20. Pekin źródło: Mercer |

wiadomości
styl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)