Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Moskwa poważnie grozi Mołdawii

0
Podziel się:

- Jestem przekonany, że integracja z Unią Europejską to zmiana neutralnego statusu Mołdawii - oświadczył Dmitrij Rogozin.

Moskwa poważnie grozi Mołdawii
(ec.europa.eu)

Według Moskwy zmiana dotychczasowych stosunków nastąpi, w przypadku gdy władze w Kiszyniowie podpiszą umowę stowarzyszeniową z Unia Europejską. Opinie taką wyraził w rozmowie z dziennikiem _ Kommiersant _ wicepremier Dmitrij Rogozin.

Wiceszef rosyjskiego rządu zapowiedział, że osobiście będzie rekomendował takie rozwiązanie. -_ Jestem przekonany, że integracja z Unią Europejską to zmiana neutralnego statusu Mołdawii _ - oświadczył Dmitrij Rogozin. Wicepremier tłumaczy czytelnikom _ Kommiersanta , że w Unii Europejskiej obowiązuje zasada - jeśli chcesz wstąpić do Unii musisz być członkiem NATO _.

-_ Nikt specjalnie dla Mołdawii nie będzie zmieniać tej zasady _ - przekonuje Rogozin.

Rosyjski wicepremier podkreślił, że jego kraj nie inicjuje wywierania presji na Mołdawię. W jego opinii Moskwa zawsze reaguje po fakcie, a pierwszy krok stawiają mołdawscy politycy.

-_ Na razie ich działania zmierzają do odciągnięcia Mołdawii od Rosji i tego nie możemy zrozumieć _ - cytuje Dmitrija Rogozina gazeta _ Kommiersant _. Wiceszef rosyjskiego rządu zapowiedział, że Moskwa z radością przywitałaby Mołdawię w strukturach Unii Celnej, organizacji skupiającej: Rosje, Białoruś i Kazachstan.

Czytaj więcej w Money.pl
Rogozin: zadbaliśmy o większość ładunku Rosyjski wicepremier napisał na Facebooku, że przedstawiciele mołdawskich władz przejęli tylko niewielką część petycji. Dodał, że mołdawska prowokacja będzie miała poważne konsekwencje dla stosunków na linii Moskwa-Kiszyniów.
Petycja przejęta. Mołdawia sprawdza Rosję Wczoraj na lotnisku w Kiszyniowie skonfiskowano pudła z podpisaną petycją, którą Rogozin chciał zabrać do Rosji. Mołdawskie ministerstwo spraw zagranicznychspraw zagranicznych poinformowało, że zbada te materiały.
Mołdawia boi się wkroczenia rosyjskich wojsk Władimir Putin ma bardzo silne wpływy w samozwańczej, separatystycznej Republice Naddniestrzańskiej. Moskwa może też łatwo wywrzeć na Kiszyniów presję gospodarczą.
Kerry: Terytorium NATO jest nienaruszalne John Kerry oskarżył on Moskwę o próby zmiany "krajobrazu bezpieczeństwa" w Europie Wschodniej.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)