Notowania

indie
02.08.2009 16:10

Motoryzacyjny boom w Indiach

Koncerny sprzedają o blisko 30 proc. aut więcej niż przed rokiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(joiseyshowaa/CC/Flickr)

*Indyjski przemysł motoryzacyjny wychodzi z kryzysu. Od siedmiu miesięcy systematycznie rośnie tam sprzedaż samochodów osobowych. Firmy odnotowały w lipcu 27 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. *

Eksperci indyjskiego rynku motoryzacyjnego uważają, że producenci samochodów osobowych mają za sobą najgorszy czas. Wszystkie liczące się w Indiach koncerny motoryzacyjne odnotowały wzrost sprzedaży aut.

Liderem jest Maruti Suzuki India, ale zaraz za nim ulokował się koncern Mahindra. Obie firmy odnotowały w lipcu 27 procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Eksperci uważają, że wzrost sprzedaży zapewniło producentom aut wprowadzenie na indyjski rynek nowych modeli. Są to przede wszystkim małe samochody, na które w Indiach zapotrzebowanie jest największe. Sprzedaży sprzyjają też korzystne kredyty bankowe na kupno samochodów oprocentowane niżej niż inne pożyczki.

* [ Wskaźniki makroekonomiczne w Money.pl ]( http://www.money.pl/gospodarka/wskazniki/pkb/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ O kryzysie finansowym czytaj w serwisie specjalnym Money.pl ]( http://www.money.pl/kryzys/ )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: indie, motoryzacja, sprzedaż, wzrost, koncerny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz