Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP nie akceptuje warunków przedstawionych przez Eureko

0
Podziel się:

Ministerstwo Skarbu Państwa nie zaakceptowało warunków ugody przedstawionych przez Eureko w sprawie PZU - poinformował PAP Marcin Mazurek, rzecznik resortu skarbu.

*Ministerstwo Skarbu Państwa nie zaakceptowało warunków ugody przedstawionych przez Eureko w sprawie PZU - poinformował PAP Marcin Mazurek, rzecznik resortu skarbu. *

"Naszym zdaniem propozycji Eureko nie można nazwać ugodą i nie została ona przyjęta" - powiedział Mazurek.

"Nie widzimy możliwości zawarcia ugody na warunkach podanych przez Eureko" - dodał.

Na początku stycznia warszawski Sąd Rejonowy, na wniosek przedstawicieli resortu skarbu odroczył posiedzenie pojednawcze w sporze między Skarbem Państwa i Eureko w sprawie PZU do 8 lutego. Na styczniowym posiedzeniu Eureko podtrzymało chęć zawarcia ugody.

Na wniosek Eureko sąd zdecydował, że MSP ma przedstawić swoje stanowisko w sprawie propozycji ugody przedstawionej przez Eureko do 1 lutego.

Następna rozprawa przed warszawskim sądem rejonowym w tej sprawie odbędzie się 8 lutego.

Pod koniec listopada zeszłego roku na sądowej rozprawie holenderska grupa poinformowała, że jest gotowa zawrzeć ugodę, ale pod warunkiem umożliwienia jej kupna 21 proc. akcji PZU za 2,1 mld zł i wprowadzenia PZU na giełdę. Eureko chce również wyrównania szkód związanych ze sporem z MSP i niewykonaniem poprzednio zawartych porozumień. Swoje szkody firma ta oszacowała na 6 mld zł.

Ugoda wynegocjowana w grudniu 2004 roku między Skarbem Państwa a Eureko przewidywała, że Eureko ma kupić od Skarbu Państwa 5 proc. akcji w ofercie publicznej, a maksymalnie, wraz z 10 proc. akcji, które odkupiło od Banku Millennium, może mieć 40 proc. PZU. Jednocześnie w PZU miał się pojawić nowy inwestor: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. EBOR miał kupić 5 proc. akcji PZU według ceny, jaka będzie oferowana inwestorom w ofercie publicznej. Skarb Państwa miał mieć 25 proc. akcji PZU plus jedna akcja. Sejm jednak zablokował podpisanie tej ugody.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)