Notowania

fso
13.06.2005 17:27

MSP parafowało z AwtoZAZ umowę sprzedaży akcji FSO

Ministerstwo Skarbu Państwa parafowało z ukraińską spółką AwtoZAZ umowę sprzedaży należącego do Skarbu Państwa pakietu akcji FSO. Umowa ostateczna zostanie podpisana do końca czerwca - poinformował w poniedziałek wiceminister skarbu Dariusz Witkowski.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Z inwestorem ukraińskim została parafowana umowa transakcyjna, na podstawie której wyrażamy głęboką nadzieję, że do końca czerwca zostanie podpisana ostateczna umowa" - powiedział na konferencji Witkowski.

Dodał, że plan inwestycyjny oraz warunki udzielenia pomocy zostaną jeszcze ocenione przez zespół ds. restrukturyzacji w resorcie gospodarki, a sama umowa zostanie przedstawiona rządowi.

Minister Skarbu Państwa Jacek Socha informował w połowie kwietnia, że Skarb Państwa nie otrzyma od AwtoZAZ pieniędzy za 20-proc. pakiet akcji FSO ze względu na zadłużenie spółki; przy tym FSO jest tak zadłużona, że jeśli nie zostanie sprzedana, jedynym wyjściem będzie upadłość.

Ministerstwo Skarbu Państwa od połowy grudnia ub. roku prowadzi negocjacje z AwtoZAZ w sprawie sprzedaży 20 proc. akcji FSO. W listopadzie rząd zgodził się na sprzedaż w trybie niepublicznym akcji FSO serii A i B.

Ukrański inwestor jest w posiadaniu większości długów FSO, które są zabezpieczone na najważniejszych składnikach majątkowych fabryki. AwtoZAZ odbiera też zdecydowaną większość produkcji FSO.

Około 80 proc. akcji żerańskiej firmy należy do koreańskiego Daewoo. Jednak Daewoo zrezygnowało z kontroli operacyjnej nad FSO, oddając większość głosów na WZA spółki Skarbowi Państwa.

Tagi: fso, awtozaz, daewoo, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz