Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prywatyzacja
10.02.2006 12:31

MSP: Plan prywatyzacji na 2006 rok uda się zrealizować

Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha uważa, że uda się zrealizować plan prywatyzacji na 2006 rok, przewidujący uzyskanie 5,5 mld zł brutto./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceminister skarbu Paweł Szałamacha uważa, że uda się zrealizować plan prywatyzacji na 2006 rok, przewidujący uzyskanie 5,5 mld zł brutto, wynika z jego piątkowej wypowiedzi.

„Jestem przekonany, że uda się zrealizować to, co zostało zapisane w ustawie budżetowej i w dokumencie z 20 grudnia ‘Kierunki prywatyzacji’” – powiedział w piątek Szałamacha w wywiadzie dla radia PiN.

Szałamacha dodał, że w pierwszej połowie 2006 roku zostanie przeprowadzona oferta publiczna Ruchu i sprzedaż akcji czterech firm z sektora wielkiej syntezy chemicznej (WSCh).

Większe transakcje mają być natomiast realizowane – jak to było w ostatnich latach – w trzecim i czwartym kwartale 2006 roku.

W piątek Szałamacha powiedział także, że prywatyzacja Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która miała być przeprowadzona w 2006 roku, została odłożona.

Na początku lutego Szałamacha zapowiadał, że wśród firm prywatyzowanych w 2006 roku mają się znaleźć oprócz Ruchu SA i firm z sektora WSCh, także Sklejka Pisz oraz spółki z sektora elektroenergetycznego.

Na 2006 rok rząd planuje uzyskanie 5,5 mld zł przychodów brutto z prywatyzacji, z czego 4,26 mld zł ma trafić do budżetu. Skarb Państwa planuje uzyskać także przychody z dywidend w kwocie 2,4 mld zł.

Przychody brutto z prywatyzacji w styczniu 2006 roku wyniosły 136,4 mln zł, a przychody netto, które zasiliły budżet wyniosły natomiast 97,2 mln zł, czyli 2,3% planu na 2006 rok.

W styczniu resort skarbu zrealizował tylko dwie większe transakcje – sprzedaż akcji Zakładów Przemysłu Tłuszczowego w Warszawie SA za 49,1 mln zł i sprzedaż „resztówki” spółki Elektrociepłownia Zielona Góra SA za 42,3 mln zł.

Tagi: prywatyzacja, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz