Notowania

prywatyzacja
02.08.2012 21:53

MSP podpisało umowę o sprzedaży Wytwórni Filtrów PZL-Sędziszów

Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło 2 sierpnia z firmą Unimot Express umowę o sprzedaży 85 proc. udziałów w Wytwórni Filtrów PZL Sędziszów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bowie15/Dreamstime)

Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło 2 sierpnia z firmą Unimot Express umowę o sprzedaży 85 proc. udziałów w Wytwórni Filtrów _ PZL Sędziszów _ - poinformowało MSP w czwartek w komunikacie.

_ W dniu 2 sierpnia 2012 roku została zawarta umowa sprzedaży 1 mln 55 tys. 700 akcji zwykłych imiennych o wartości nominalnej 10 zł każda, stanowiących 85 proc. kapitału zakładowego spółki Wytwórnia Filtrów _PZL Sędziszów" S.A. z siedzibą w Sędziszowie Małopolskim. Sprzedaż akcji za kwotę 2 mln 502 tys. 9 zł na rzecz UNIMOT EXPRESS sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nastąpiła (...) w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia" - podał resort.

Do negocjacji równoległych w procesie prywatyzacji Wytwórni Filtrów PZL-Sędziszów z Sędziszowa Małopolskiego (Podkarpackie) zostały dopuszczone dwie firmy wybrane po analizie wiążących odpowiedzi Carnegie i Unimot Express - obie z siedzibą w Warszawie. Ofertę złożyła także Genesis Secundus z siedzibą Mariborze (Słowenia).

Skarb Państwa ma 100 proc. akcji prywatyzowanej spółki. Deklarował, że zamierza zbyć 85 proc. akcji, a pozostałe 15 proc. przekazać nieodpłatnie uprawnionym pracownikom.

Wytwórnia Filtrów PZL-Sędziszów powstała w 1939 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Firma specjalizuje się w produkcji filtrów: hydraulicznych, paliw, powietrza oraz oleju. Prawie 70 proc. jej produkcji trafia na rynek krajowy, a pozostała część na eksport, np. do Włoch, Francji, Czech, Holandii, Brazylii. Spółka ma własną sieć dystrybucji, oferuje 1,5 tys. wyrobów. Firma zatrudnia prawie 400 pracowników.

To już szósta próba sprzedaży akcji firmy. Ministerstwo Skarbu Państwa po raz pierwszy próbowało sprzedać spółkę w 2009 r.

Tagi: prywatyzacja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz