Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

MSP widzi potrzebę stworzenia nowej strategii dla rynku kapitałowego

0
Podziel się:

Zdaniem ministra, kończą się naturalne systemy wspomagania rynku.

MSP widzi potrzebę stworzenia nowej strategii dla rynku kapitałowego
(Bartosz Krupa/East News)
bECNqxcl

Resort skarbu widzi potrzebę stworzenia nowej, aktualnej strategii dla rynku kapitałowego - poinformował minister skarbu Włodzimierz Karpiński w liście skierowanym do uczestników VIII Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG.

_ Widzimy potrzebę stworzenia nowej, aktualnej strategii dla rynku kapitałowego. Dostrzegamy również, że dyskusja o tej strategii już się zaczęła. Ministerstwo Skarbu chce w niej wziąć aktywny udział. Zależy nam także, by toczyła się w jak najszerszym gronie - wszystkich interesariuszy _ - napisał Karpiński.

W jego opinii dyskusja o strategii powinna się zakończyć powstaniem odpowiedniego dokumentu.

bECNqxcn

_ Sporo się mówi o konieczności stworzenia nowej strategii dla rynku kapitałowego, która byłaby wskaźnikiem, w którą stronę ma zmierzać rynek _ - dodał podczas seminarium w trakcie VIII Kongresu Zarządów Spółek Giełdowych SEG wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

Przypomniał w tym kontekście o przyjętym przez rząd w 2004 r. dokumencie _ Agenda Warsaw City 2010 _, który zawierał kierunki dalszego rozwoju polskiego rynku kapitałowego i budowy regionalnego centrum finansowego w Warszawie.

_ Przed rynkiem kapitałowym są nowe wyzwania. Mamy solidnie zorganizowane podstawy, świetnie zorganizowaną giełdę, infrastrukturę, świetnie funkcjonujące domy maklerskie, ale kończą się naturalne systemy wspomagania rynku _ - powiedział Tamborski.

Wiceminister wskazał w tym miejscu na OFE i wyczerpujący się potencjał, jeśli chodzi o kolejne duże prywatyzacje. _ Zmiany w OFE są konieczne, ale istotne jest powiązanie tych zmian z nową strategią _ - powiedział.

bECNqxct

Dodał, że MSP chce aktywnie włączyć się w proces tworzenia nowej strategii rynku kapitałowego.

_ Misją MSP jest dbałość o polski rynek kapitałowy, dlatego chcemy jako urząd włączyć się aktywnie do tworzenia nowej strategii (...) By Warszawa stała się prawdziwym City potrzeba wielu sojuszników _ - poinformował, wymieniając sektor finansowy, spółki prawnicze i audytorskie oraz firmy PR. _ MSP jest gotowe do moderowania dyskusji na temat nowej strategii dla rynku kapitałowego _ - dodał.

Uczestnicy debaty PAP o przyszłości polskiego rynku kapitałowego, która miała miejsce na początku października ocenili, że warszawski rynek kapitałowy potrzebuje nowej strategii, która nakreślałaby wizję jego rozwoju na kilka lat do przodu. Ich zdaniem, by Warszawa stała się centrum finansowym Europy Środkowej, niezbędne jest polityczne wsparcie. Resort skarbu wyraził wówczas gotowość, by wziąć na siebie rolę koordynatora i współtwórcy projektu.

Czytaj więcej w Money.pl

bECNqxcu
bECNqxcO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)