Notowania

MSZ planuje kampanię promującą 25. rocznicę wyborów 4 czerwca

Według szefa MSZ rocznica wyborów 4 czerwca będzie wielkim świętem wolności, które pokaże światu jak Polska zagospodarowała swoją wolność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Radosław Sikorski zapowiedział, że w związku z 25 rocznicą wyborów 4 czerwca 1989 r. jego resort zaplanował na 2014 rok międzynarodową kampanię, która _ przypomni światu, że to w Polsce się zaczęło _. Dodał, że rząd ustanowił Nagrodę Solidarności.

_ - Zaplanowaliśmy budżet na wielką międzynarodową kampanię, która przypomni światu, że to w Polsce się zaczęło _ - powiedział Sikorski pytany o plany MSZ na 2014 rok w rozmowie z rzecznikiem MSZ Marcinem Wojciechowskim zamieszczonej na stronie resortu.

Jak zaznaczył, wybory 4 czerwca 1989 roku _ były triumfem Solidarności jeszcze przed upadkiem Muru Berlińskiego _. _ To czyni nas predystynowanym do tego, aby doradzać innym jak negocjować odejście starego i przechodzenie do demokracji oraz jak budować instytucje demokratycznych państw _ - powiedział minister spraw zagranicznych.

Jego zdaniem jest to _ polska specjalność _, która już jest _ wielkim atutem na arenie międzynarodowej _.

Sikorski podkreślił też, że polski rząd ustanowił Nagrodę Solidarności _ ze szczodrym wymiarem finansowym na rzecz tych, którzy dzisiaj walczą o wolność _. Wyraził nadzieję, że nagroda stanie się _ polskim wolnościowym Noblem _.

Według szefa MSZ rocznica wyborów 4 czerwca _ będzie wielkim świętem wolności _, które pokaże światu jak Polska zagospodarowała swoją wolność.

Sikorski przypomniał, że oprócz 25. rocznicy odzyskania wolności, w 2014 roku minie też 15 lat od wstąpienia Polski do NATO i 10 lat od wstąpienia do Unii Europejskiej.

_ - To jest klamra, która zamyka okres przejściowy. Prawdziwy koniec transformacji. Od przyszłego roku nie będziemy już mówić o Polsce jako o nowym kraju członkowskim, tylko dojrzałym i coraz bardziej wpływowym członku UE _ - podkreślił minister.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: działalność radosława sikorskiego, radosław sikorski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz