Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
18.04.2014 18:20

MSZ Rosji: "Niech USA nam nie grożą"

Resort dyplomacji zarzucił Amerykanom, że "próbują wybielić" działania władz w Kijowie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

MSZ Rosji skrytykowało władze w Waszyngtonie za wypowiedzi na temat czwartkowych ustaleń w Genewie w sprawie kryzysu ukraińskiego. Resort dyplomacji zarzucił Amerykanom, że _ próbują wybielić _ działania władz w Kijowie.

Opinie wyrażane przez przedstawicieli USA są, jak oznajmiło rosyjskie ministerstwo, _ rozczarowujące _.

_ Strona amerykańska znów usilnie stara się wybielić działania obecnych władz w Kijowie, które obrały kurs na stłumienie siłą protestów mieszkańców południowo-wschodnich regionów (Ukrainy) _ - oceniło MSZ Rosji. Zaznaczyło, że protesty są wyrazem uzasadnionego _ oburzenia z powodu naruszania praw _ ludności tych regionów.

_ Prócz tego w niektórych oświadczeniach oficjalnych przedstawicieli USA rozbrzmiewa ton ultimatum. Próbuje się nam grozić nowymi sankcjami, jest to absolutnie nie do przyjęcia _ - głosi komunikat na stronie internetowej resortu.

Strona rosyjska przypomina, że zgodnie z ustaleniami z Genewy rozbrojone mają zostać grupy zbrojne. Według niej _ jest oczywiste, że chodzi przede wszystkim o odebranie broni bojownikom Prawego Sektora i innych ugrupowań profaszystowskich biorących udział w lutowym przewrocie w Kijowie _.

Jak dodaje MSZ Rosji, _ to zwolennicy Majdanu powinni przede wszystkim opuścić przejęte przez nich instytucje państwowe i inne obiekty w stolicy Ukrainy i regionach zachodnich _.

_ Liczymy na to, że realne działania naszych partnerów ukraińskich i zachodnich w kontekście decyzji podjętych w Genewie będą w większym stopniu odpowiadać treści osiągniętego tam porozumienia _ - oznajmiło MSZ Rosji.

Prezydent USA Barack Obama powiedział w czwartek, że liczy na zastosowanie się Rosji do ustaleń, które zapadły na rozmowach w Genewie; w przeciwnym razie USA i sojusznicy nałożą na Moskwę dodatkowe sankcje.

Czytaj więcej w Money.pl
Ustalenia z Genewy nie obowiązują Majdanu Deszczyca, szef MSZ, zaznaczył, że strona ukraińska ustąpiła już w kilku kwestiach.
"Może być za późno, by zapobiec wojnie" _ Ile jeszcze działań musi Rosja podjąć, by sprowokować odpowiedź Zachodu - _zastanawia się Washington Post,
USA: Rosja podsyca separatyzm na Ukrainie Departament Stanu ocenił, że wydarzenia z 12 kwietnia silnie sugerują, że Rosja stosuje na wschodniej Ukrainie tą samą taktykę, jaką stosowała na Krymie, w celu podsycania separatyzmu.
Biden odwiedzi Kijów, by okazać wsparcie Wiceprezydent USA przyjedzie do stolicy Ukrainy 22 kwietnia - poinformował Biały Dom.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz