Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mucha o kibolach Legii: jestem zwolenniczką mocnych reakcji

0
Podziel się:

Minister sportu nie wyklucza także zamknięcia stadionu Legii warszawa dla publiczności.

Mucha o kibolach Legii: jestem zwolenniczką mocnych reakcji
(Lukasz Szelag/REPORTER)

Minister sportu Joanna Mucha zapowiada twardą rozprawę z kibolami Legii. Kibice stołecznego klubu niedawno znów pokazali się z najgorszej strony.

Podczas wyjazdowego meczu z Lazio w Rzymie doszło do wielu ekscesów. W związku z licznymi naruszeniami przez kibiców Legii zasad wyznaczonych przez UEFA, do których doszło w ostatnim czasie, stołeczny klub zapłaci gigantyczne kary finansowe sięgające niemal dwustu tysięcy euro.

Minister sportu Joanna Mucha nie wyklucza także zamknięcia stadionu Legii dla publiczności. _ - Tego typu, drastyczne kroki trzeba brać pod uwagę, żeby nastąpiła zmiana postępowania - _oświadczyła. Joanna Mucha dodaje, że jest zwolenniczką twardych działań w takich sytuacjach.

_ - Myślę, że w najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia z decyzjami, które orzeźwiająco wpłyną na kiboli i na klub Legii - _powiedziała minister.

Klub Legii Warszawa został ukarany przez UEFA między innymi za wywieszenie przez kibiców rasistowskich transparentów, czy zabronioną na stadionach pirotechnikę. Obserwatorzy UEFA zauważyli także podczas meczów rozgrywek europejskich przedmioty rzucane przez kibiców z trybun na boisko, czy oślepianie za pomocą wskaźnika laserowego bramkarza drużyny przeciwnej.

Czytaj więcej w Money.pl
Kibole Legii rozrabiali w Rzymie. Atakowali... Bandyci próbowali wedrzeć się do zabytków, jak Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim czy Koloseum.
Tyle zarabiają największe kluby piłkarskie Legia Warszawa pobiła konkurencję pod względem wysokości przychodów. Wyniosły one w 2012 r. 89,9 mln zł i były aż o 36,9 mln zł wyższe od wpływów drugiego w tej kategorii Lecha Poznań.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)