Król Arabii Saudyjskiej Salman mianował 21 czerwca następcą tronu swojego syna Muhammada, który zastąpił tym samym w kolejce do najwyższego urzędu 58-letniego księcia Muhammada ibn Najifa.

Ta niespodziewana zmiana w pałacu Saudów to kolejny awans 31-letniego Muhammada ibn Salmana. Do tej pory był drugi w kolejności do saudyjskiego tronu. Teraz awansował również ze stanowiska drugiego wicepremiera na pierwszego wiceszefa rządu i zachował tekę ministra obrony.

Z powodu tak ogromnych wpływów media okrzyknęły młodego księcia przydomkiem "Mister Everything" (pan od wszystkiego). Jednak o wiele bardziej na miejscu jest określenie Muhammada ibn Salmana mianem najpotężniejszego człowieka na Bliskim Wschodzie.

Kim jest młody przywódca z tak ogromnymi wpływami?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
bvr
2017-11-07 08:33
Co tam niedemokratyczny reżim - Trump go kocha, Cukierbałke go kocha, Bibi Netanjahu go kocha
Macza palce
2017-09-10 15:07
w kolonizacji Europy przez swych ziomków braci w wierze, nie przyjmuje ich do swego kraju jak są w potrzebie. Finansuje meczety w Europie i kryminalnych mułów. Współpracuje z Sorosem.
lojalny wobec prezesa
2017-09-09 19:30
Polska może zafundować prezesowi taki sam jacht , tyle iż zbudowany w polskiej stoczni , będzie przynajmniej 20-krotnie droższy . I co wy na to , biedni poganiacze wielbłądów ?
Pokaż wszystkie komentarze (169)