Król Arabii Saudyjskiej Salman mianował 21 czerwca następcą tronu swojego syna Muhammada, który zastąpił tym samym w kolejce do najwyższego urzędu 58-letniego księcia Muhammada ibn Najifa.

Ta niespodziewana zmiana w pałacu Saudów to kolejny awans 31-letniego Muhammada ibn Salmana. Do tej pory był drugi w kolejności do saudyjskiego tronu. Teraz awansował również ze stanowiska drugiego wicepremiera na pierwszego wiceszefa rządu i zachował tekę ministra obrony.

Z powodu tak ogromnych wpływów media okrzyknęły młodego księcia przydomkiem "Mister Everything" (pan od wszystkiego). Jednak o wiele bardziej na miejscu jest określenie Muhammada ibn Salmana mianem najpotężniejszego człowieka na Bliskim Wschodzie.

Kim jest młody przywódca z tak ogromnymi wpływami?

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Nabuchodonozorr
2017-07-10 08:56
No to mlode muzulmanki beda mogly juz chodzic nago po jego palacu i przyjmowac w topless wszytskie delegacje zagraniczne.
Kriss
2017-07-05 10:16
Hahaha jaki ludzki pan, chce polepszyc byt kobiet aby te byly (zaledwie) tolerowane ... gdzie nasze "odwazne" feministki ?
wa
2017-07-02 00:58
To nie jest najlepszy pomysł, rekreacja powoduje częściej wzrost kosztów i nie zwraca się. Rekreacja jest inwestycją ryzykowną bo zależy od naszej szalonej pogody, długich okresów zimna i innych nieprzyjemnych okoliczności.
Pokaż wszystkie komentarze (162)