Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mundial kontrastów społecznych. Zobacz protesty

0
Podziel się:

Wielu Brazylijczyków wyraża swój sprzeciw wobec ogromnych kosztów Mundialu, przy brakach inwestowania w zdrowie, edukację czy bezpieczeństwo. Są strajki i demonstracje.

Mundial kontrastów społecznych. Zobacz protesty
(PAP/EPA)

Piłkarskie mistrzostwa świata w cieniu społecznych protestów. Wielu Brazylijczyków wyraża swój sprzeciw wobec ogromnych kosztów Mundialu, przy brakach inwestowania w zdrowie, edukację czy bezpieczeństwo. Są strajki i demonstracje. Rząd Brazylii używa środków przymusu żeby zaprowadzić spokój.

Organizatorzy mundialu zawiedli się licząc na to, że temperament i umiłowanie zabawy wygrają z ponurą codziennością tego kraju. Mówi Łukasz Wenerski, analityk Instytutu Spraw Publicznych. Władze Brazylii liczą na wygraną drużyny, która mogłaby uratować sytuację. Jakiekolwiek inne miejsce na podium, nie pozwoli zapomnieć, że pieniądze poszły na przygotowanie mundialu, zamiast na poprawę sytuacji w kraju.

Według szacunków organizacja mundialu kosztowała 263 mld dolarów. Znacznie więcej niż zakładano.

Zobacz film jak podczas imprezy na plaży, demonstranci zatrzymali kolumnę samochodów, w której jechał brazylijski Minister Sportu oraz gubernator stanu

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)