Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mundurowi przystępują do akcji protestacyjnej. "Niezadowolenie jest ogromne"

0
Podziel się:

Bezpieczeństwo podczas Euro 2012 może być zagrożone - ostrzegają związki zawodowe służb mundurowych.

Mundurowi przystępują do akcji protestacyjnej. "Niezadowolenie jest ogromne"
(BinaryApe/CC/Flickr)

Policjanci czy strażnicy graniczni podczas mistrzostw mogą masowo przynosić zwolnienia lekarskie. Związkowcy tłumaczą, że to rekcja na działania rządu, który obiecał podwyżki pensji tylko dla policjantów i żołnierzy.

Szef Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda tłumaczy, że niezadowolenie wśród funkcjonariuszy jest ogromne. Może to doprowadzić do spontanicznego protestu bez wiedzy związku - ostrzega Duda.

- _ Analizując niezadowolenie środowiska i maile otrzymywane, jak również pisma czy telefony, jest bardzo możliwe, że to będzie niekontrolowany protest i przed tym ostrzegamy kierownictwa wszystkich resortów _- dodaje Duda.

POSŁUCHAJ ANTONIEGO DUDY:

Związki zawodowe służb mundurowych przystępują dziś do akcji protestacyjnej. Na początku jest to oflagowanie budynków, ale jak mówi Krzysztof Oleksak szef Związku Zawodowego Strażaków _ Florian _ kolejne formy protestu mogą dotyczyć na przykład strajku włoskiego podczas odbioru obiektów na Euro 2012.

- _ Mamy na myśli strajk włoski. Oczywiście wszystkie formy związane choćby nawet z kontrolami budynków, na końcu może dojść do formy najostrzejszej w postaci manifestacji _- mów Krzysztof Oleksak.

Wiceminister spraw wewnętrznych Adam Rapacki podkreśla, że resort szuka środków na podwyżki pensji dla wszystkich służb, ale zależy to także od możliwości budżetowych państwa.

- _ Wiele grup zawodowych zasługuje na to, żeby uzyskać podwyżki. Na pewno wielu funkcjonariuszy służby podległych ministrowi spraw wewnętrznych, ciężko pracując, zasługuje na to by mieć nieco wyższe wynagrodzenia. Kwestia pozostaje tylko możliwości finansowych państwa i w zależności od tego możemy tyle dzielić, na ile stać nas _ - mówi Rapacki.

POSŁUCHAJ ADAMA RAPACKIEGO:

Wczoraj na posiedzeniu sejmowej komisji administracji posłowie odrzucili propozycję klubu Solidarna Polska, żeby w budżecie MSW przesunąć na podwyżki dla wszystkich mundurowych środki z rezerwy na usuwanie skutków powodzi.

O służbach mundurowych czytaj w Money.pl
Zablokowali podwyżki płac. "To karygodne" Posłowie, choć przyznawali, że podwyżki są potrzebne, zwracali także uwagę na to, że w tym budżecie trudno będzie znaleźć wolne środki.
Rząd obiecał podwyżki. Oni szykują strajk Związkowcy nie zgadzają się z zapowiedzią podwyżek pensji tylko dla żołnierzy i policjantów.
Spieszą się z budżetem, a reforma... Nad wydłużeniem aktywności zawodowej służb podległych MSW i żołnierzy rząd i związki zawodowe pracują już równo rok.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)