Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na bałkanach wielu zamarzniętych, ponad 70 tys. odciętych od świata

0
Podziel się:

Fala mrozów i bardzo obfite opady śniegu, od wielu dni paraliżują Bałkany. W wielu regionach wprowadzono stan wyjątkowy.

Na bałkanach wielu zamarzniętych, ponad 70 tys. odciętych od świata
(PAP/EPA)

Fala mrozów i bardzo obfite opady śniegu, jakie panują od wielu dni na Bałkanach, spowodowały śmierć 15 osób, a ponad 70 tysięcy ludzi odcięły od świata. Dochodzi do przerw w dostawach prądu. W wielu regionach wprowadzono stan wyjątkowy.

Media informują, że z powodu nieprzejezdnych dróg utrudnione jest zaopatrzenie i pomoc medyczna.

W Bośni i Hercegowinie, jak pisze agencja RIA-Nowosti, lekarze pogotowia ratunkowego muszą nierzadko iść przez kilka godzin do pacjentów, którym czasem już pomóc nie mogą. W niedzielę rano do odciętego przez śniegi regionu Sokolac, 50 km od Sarajewa, przesłano lekarstwa drogą powietrzną. Zawiozły je dwa śmigłowce. W Sarajewie, gdzie pokrywa śnieżna przekroczyła w niedzielę metr, ogłoszono stan klęski żywiołowej.

W Serbii z powodu opadów śniegu i mrozów na terytorium całego kraju ogłoszono stan wyjątkowy - poinformowało radio B-92.

W wielu miejscach zaopatrzeniem w artykuły pierwszej potrzeby zajmują się jednostki wojskowe i posterunki policji. Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa nauki i oświaty szkoły pozostaną zamknięte i nadchodzącym tygodniu.

W Czarnogórze wciąż jest sparaliżowany ruch pociągów. Uratowano około 100 osób, które w dwóch autobusach utknęły w tunelu drogowym w pobliżu Plużine. Spędziły tam 24 godziny.

Temperatura w Serbii wahała się dzisiaj od minus 10 do minus 6 stopni Celsjusza, a w Chorwacji spadła w nocy do minus 17 stopni.

Pogoda dała się we znaki wielu mieszkańcom Serbii, Chorwacji, Czarnogóry, Macedonii, Słowenii oraz Bośni i Hercegowiny. Na najbliższe dni meteorolodzy nie przewidują poprawy pogody.

O skutkach ataku zimy w Europie czytaj w Money.pl
Zimowy paraliż w Wlk.Brytanii. Odwołują loty Śnieżyce i mróz unieruchomiły dostawy paliw i żywności. Tak wygląda sytuacja na lotniskach.
Miasto totalnie sparaliżowane. Są ofiary We włoskiej stolicy występują poważne utrudnienia w ruchu. Po piątkowych i sobotnich śnieżycach Wieczne Miasto znalazło się okowach kilkustopniowego mrozu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)